کد خبر: ۵۲۸۹۴

طرح عقیم‌ سازی سگ‌‌های ولگرد به جهت رسیدگی به این معضل در نسیم شهر شهرستان بهارستان آغاز شده است.

به گزارش حکیم مهر به نقل از تهران نیوز، معضل سگ‌های ولگرد برای سال‌ها یکی از مشکلات اساسی شهروندان شهرستان بهارستان بوده و می باشد که گویا به تازگی مسئولان شهرستانی به فکر رفع این معضل یا کاهش حداکثری آن با اجرای طرح عقیم‌ سازی سگ های بدون‌ صاحب در سطح شهرهای بهارستان افتاده‌اند.

بالاخره طرح عقیم‌ سازی سگ‌‌های بدون‌ صاحب در نسیم شهر آغاز شده است تا از این طریق جلوی زاد و ولد آن‌ها گرفته شود و پس از مدتی دیگر شاهد حضور سگ‌های ولگرد در سطح این شهر نباشیم.

نظر برخی از کارشناسان در مورد طرح عقیم‌ سازی سگ های بدون‌ صاحب

هرچند عقیم سازی سگ‌های ولگرد از سوی برخی کارشناسان به‌عنوان قدم خوبی در راه ساماندهی سگ‌های ولگرد در نسیم شهر مطرح می‌شود اما برخی از کارشناسان معتقدند این کار باید در وسعت بزرگ‌تری انجام شود چراکه این معضل در تمام شهرستان جریان دارد و به راحتی این سگ‌ها در بین شهرهای بهارستان جابه‌جا می شوند و به همین دلیل دیگر شهرداری‌ها و دهیاری‌های تابع بهارستان نیز می بایست به این طرح بپیوندند.

برخی از آمارها از وجود یک هزار و پانصد سگ ولگرد در نسیم شهر خبر می دهند اما برخی از مسئولان این شهر معتقد می باشند که جمعیت این سگ‌ها بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ قلاده است که اختلاف فاحشی بین آن‌ها وجود دارد اما در نهایت امیدواریم تا این اقدام همانند اقدامات قبلی سست و مقطعی نباشد و تا رسیدن به نتیجه قابل قبول ادامه پیدا کند.

برخی کارشناسان تاکید کردند: اجرای طرح مذکور در سطح بزرگتر بدون شک می تواند سبب بهبود شرایط بهداشتی جامعه و همچنین افزایش رضایتمندی شهروندان بهارستان شود که مطمئناً در وهله اول همکاری و همراهی مسئولان شهرهای این شهرستان را طلب می‌کند.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه