کد خبر: ۵۳۱۸۲

رییس اداره دامپزشکی شهرستان دزفول با اعلام این خبر افزود: یکدستگاه جت پرینتر غیرمجاز که بوسیله آن برروی تخم مرغ های بدون نشانه و تاریخ مصرف، بصورت سلیقه ای و به دور از نظارت ناظرین بهداشتی تاریخ تولید و انقضاء درج می شد، در یکی از شهرهای حومه شهرستان دزفول توسط بازرسان اداره دامپزشکی دزفول و با همکاری پلیس اطلاعات نیروی انتظامی و کلانتری محل کشف و ضبط و به دستور مقام قضایی محل مذکور پلمپ شد .

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی خوزستان، «دکتر محسن ورجاوند» تشریح کرد: تخم مرغ بهداشتی به منظور اطمینان از سلامت و تازگی حتماً باید دارای نشان تولید کننده و تاریخ تولید و انقضاء باشد، لیکن متخلف مربوطه تخم مرغ های بدون نشانه را از مرغداری های خارج از استان تهیه کرده و در شرایط غیر استاندارد برروی تخم مرغ ها بوسیله دستگاه جت پرینتر (تاریخ زن)، تاریخ و نشانه درج می نمود.

ورجاوند افزود:در این عملیات مقدار 2750 کیلوگرم تخم مرغ فاقد نشانه و حدود 700 کیلوگرم تخم مرغ دارای نشانه تقلبی کشف و ضبط شد و تعدادی از این تخم مرغ ها بدلیل فساد به دستور مقام قضایی معدوم شد .

رئیس اداره دامپزشکی دزفول در پایان اظهار کرد: تخم مرغ بهداشتی باید دارای تاریخ تولید و انقضاء یکماهه و مشخصات تولید کننده باشد و در دمای صفر تا 4 درجه سانتی گراد نگهداری گردد .

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه