کد خبر: ۵۳۲۴۵
تعداد نظرات: ۱ نظر

فرمانده انتظامی استان ایلام نسبت به گسترش قاچاق دام و خارج کردن دام‌های مولد از محدوده استان هشدار داد و گفت: قاچاق دام صنعت دامپروری ایلام را تهدید می‌کند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از خبرنگاران جوان، «علی یاری» فرمانده انتظامی استان ایلام گفت: قاچاق دام یک مشکل جدی محسوب می‌شود به نحوی که می‌تواند تهدیدی برای معیشت دامپروری با وجود پیشینه هزاران ساله در این استان شود.

او بر لزوم اقدام جدی و بازدارنده تاکید کرد و افزود: مقابله با این تهدید از طریق اقدام پیشگیرانه و هماهنگ همه دستگاه‌های مسئول و مرتبط محقق می‌شود.

یاری اضافه کرد: پلاک‌کوبی و ثبت آمار دام‌های موجود، تشدید کنترل قاچاقچیان سابقه‌دار، تشدید کنترل مرزها، مشارکت و مسئول سازی تمامی دستگاهها و متولیان امر، رصد مستمر و دقیق بازار و تشدید برخورد قضایی و تعزیراتی با مرتکبان این جرائم از جمله اقدامات کنترلی است.

فرمانده انتظامی استان ایلام با اشاره به اهتمام ناجا برای مقابله با پدیده قاچاق دام افزود: نیروی انتظامی استان ایلام به منظور مقابله با این پدیده مذموم اقدام‌های پیشگیرانه و مقابله‌ای را تشدیدکرده به نحوی که تاکنون چندین محموله‌های قاچاق دام را کشف و ضبط کرده و با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی داده است.

یاری اظهار کرد:  به تازگی یک محموله غیر مجاز انتقال و قاچاق ۲۹۴ رأس گوسفندکه قاچاقچیان درصدد انتقال ان به خارج از استان بودند کشف شد.

یاری با اشاره به اینکه ارزش این محموله قاچاق توسط کارشناسان پنج میلیارد ریال تعیین شده است، گفت: در این راستا یک متهم دستگیر و تحویل مراجع قضائی شد.

 

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
جلال
|
France
|
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
0
1
داداش فرمانده نيروي انتظامي ايلام اتفاقا تنها كورسوي اميد دامداران همين قاچاق هست ، و گرنه واردات بي رويه لاشه و دام زنده ، مطمنا به ورشكستگي دامداران و توليد كنندگان مي انجامد ، نميدانم با چه تحليلي دلت به حال دامداري مي سوزد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه