کد خبر: ۵۳۷۴۷
تعداد نظرات: ۴ نظر
 
 

رهبر معظم انقلاب اسلامی به استفتائی پیرامون «گوشت و چرم و سایر اجزاء حیوانات» پاسخ گفتند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از خبرگزاری حوزه، حضرت آیت الله خامنه ای به استفتائی پیرامون «گوشت و چرم و سایر اجزاء حیوانات» پاسخ گفتند که تقدیم حضور علاقمندان می گردد.

سؤال: استفاده از گوشت حیوان حلال گوشتی که نمی دانیم ذبح شرعی شده یا نه، چه حکمی دارد؟

جواب: اگر از بازار مسلمانان خریده اید، پاک و حلال است، اما اگر بدانید از کشورهای غیراسلامی، وارد شده است، محکوم به حرمت است، مگر آنکه ذبح شرعی آن احراز شود؛ اما اگر وارد کننده آن مسلمان باشد و احتمال دهید وارد کننده ذبح شرعی آن را احراز کرده و آن را در دسترس مسلمانان قرار داده است، خوردن آن اشکال ندارد.

 
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
-
|
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
0
8
آقا با این اوصاف و با توجه به اینکه واردکننده مسلمان است و صرفا احتمال هم برای احراز حلیت کافیست ، دیگر نیازی به اعزام ناظر شرعی نیست.همین که خط رو به قبله است و ذابح هم مسلمان و شرایط رعایت می کند کافیست.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۰
پس فلسفه حضور نمایندگان ذبح شرعی در کشتارگاههای داخل کشور هم محلی از اعراب ندارد. چون هم مسلمان ذبح میکند و هم در داخل کشور مسلمان عرضه میشود و هم همه مسلمانان از دوران کودکی تا دانشگاه احکام شرعی را فراگرفته ایم. 4 رگ اصلی و محل ذبح و شرایط ان را میدانیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
0
2
ما که گفتیم از نطر شرعی نیازی به ناطر شرعی در مبدا نیست ولی مراتب قدرت چیزی دیگری را به کرسی می نشاند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
1
3
خوب پس برای چه این همه ناظر شرعی میفرستن به خارج!!!
یا حضور ناظران شرعی در کشتارگاهها و حتی بنادر صیادی چه موضوغیتی دارد؟؟
جالبه با اینکه اجماع فقها(قریب به اتفاق فقیهان قدیم و معاصر) بر حلال بودن دام ذبح شده در سرزمین مسلمینه اما حضرات برای اشتغال زایی روحانیونی که قادر به منبر رفتن و نیستن و توان اندکی در وعظ و سخنرانی دارن قانون نظارت بر ذبح شرعی را در مجلس ....... تصویب و شورای نگهبان هم تایید و دولت هم ابلاغ کرد!!!
لوث کردن دین و استفاده ابزاری از دین ............
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه