کد خبر: ۵۳۸۷۶
 
 

با وجود مخالفت های فراوان جهانی، مراسم سنتی کشتار بوفالو در روستای "باریا پور" در منطقه "باری" در جنوب کشور نپال روز سه‌شنبه آغاز شد.بر اساس گزارش های منتشره، این بزرگ‌ترین مراسم کشتار حیوانات در جهان است که هر پنج سال یک بار در نپال برگزار می شود و پیش بینی می‌شود امسال پنج میلیون نفر در آن شرکت کنند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایرنا، این مراسم بخشی از آیین مذهبی موسوم به "گادی مایی" در دین هندو است و در هر دوره هزاران راس بوفالو توسط هندوها قربانی می شود.مراسم مذهبی "گادی مایی" در ساعات اولیه روز سه شنبه در میان تمهیدات شدید امنیتی شدید در این کشور آغاز شد. این مراسم ابتدا با قربانی کردن یک گوسفند، موش، مرغ، خوک و کبوتر آغاز می شود.

در این مراسم بیش از ۲۰۰ قصاب با شمشیر و چاقو های برنده وارد یک زمین به مساحت زمین فوتبال می شوند و اقدام به قربانی کردن هزاران راس بوفالو می کنند.

بیرندرا پراساد یاداو رییس کمیته برگزار کننده این مراسم مذهبی گفت: عملیات قربانی کردن بوفالو آغاز شده است.

هزاران هندو نپالی از چند روز پیش در محل قربانی بوفالو ها حضور یافته و اقدام به انجام دعا و سنت های مذهبی دین هندو کرده اند.

در سال ۲۰۱۴ در مجموع ۲۰۰ هزار بوفالو در این مراسم کشته شدند.

در سال ۲۰۱۵ یک معبد هندو در کشور نپال برگزاری این مراسم را ممنوع کرد و دادگاه عالی این کشور نیز از دولت نپال درخواست کرده است تا از جلوگیری این مراسم جلوگیری کند.

با این وجود، این مراسم که برای گرامیداشت خدای قدرت در دین هندو برگزار می شود، در سال جاری نیز با استقبال گسترده زائران هندو مواجه شده است .

نیروهای مرزی هند در هفته های اخیر تعداد زیادی از کامیون های حامل بوفالو را در مرزهای مشترک با نپال متوقف کردند اما با این وجود تعداد زیادی از این حیوانات برای قربانی شدن به نپال منتقل شدند.

 

برچسب ها: بوفالو ، نپال ، دامپزشکی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه