کد خبر: ۵۴۰۱۵

بر اساس لایحه بودجه سال ۹۹ در بخش کشاورزی پیش‌بینی شده که نسبت به اخذ عوارض در برابر واردات میوه و سبزیجات، سموم و داروهای دامپزشکی، گوشت قرمز و طیور اقدام شود.

 به گزارش حکیم مهر به نقل از ایرنا، لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ صبح روز گذشته (یکشنبه) از سوی «حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی» رییس جمهوری به مجلس شورای اسلامی ارائه شد و براساس آن بودجه وزارت جهاد کشاورزی ۵۵ هزار و ۳۷۱ میلیارد و ۴۱۶ میلیون ریال شامل  ۳۰ هزار و ۱۸۶ میلیارد و ۲۶۳ میلیون ریال اعتبارات هزینه‌ای و ۲۵ هزار و ۱۸۵ میلیارد و ۱۵۳ میلیون ریال اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای با ۲.۵ برابر رشد نسبت به سال گذشته تعیین شد.

براساس جدول پیوست لایحه بودجه ۱۳۹۹ کل کشور، درآمد حاصل از اخذ عوارض از واردات میوه و سبزیجات و سموم کشاورزی برای هر کیلوگرم انواع میوه و سبزی ۷۰۰ ریال، برای هر کیلوگرم سم آماده کشاورزی ۱۴ هزارو ۶۴۰ ریال و برای هر کیلوگرم سم تکنیکال وارداتی هفت هزار و ۳۲۰ ریال  در نظر گرفته شده است.

همچنین اخذ عوارض واردات «سموم و داروهای دامپزشکی» آماده مصرف و واکسن های طیور عوارض موارد مشابه تولید داخل از ارزش گمرکی محصولات وارداتی پنج درصد، عوارض موارد غیرمشابه تولید داخل از ارزش گمرکی محصولات وارداتی دو درصد تعیین شده است.

برپایه لایحه بودجه سال ۹۹، عوارض حاصل از کشتار دام و طیور در کشتارگاه‌ها برای دام سنگین ۱۵ هزار ریال، برای دام سبک یک هزار و ۸۰۰ ریال و برای طیور ۸۰ ریال در نظر گرفته شد.

علاوه براین اخذ عوارض از واردات گوشت قرمز و مرغ برای هر کیلوگرم گوشت قرمز دو هزار و ۷۵۰ ریال  و برای هر کیلوگرم گوشت مرغ یک هزار و ۱۰۰ ریال تعیین شده است.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران، صبح روز (یکشنبه) لایحه بودجه ۴۸۴ هزار میلیارد تومانی سال ۹۹ را به مجلس ارائه کرد.

بودجه سال ۹۹ کل کشور از نظر منابع حدود ۱۹ میلیون و ۸۸۷ هزار و ۳۷۰ میلیارد و ۹۱۰ میلیون ریال (۱۹.۸۸۷.۳۷۰.۹۱۰.۰۰۰.۰۰۰ریال) و مصارف بودجه نیز معادل همین رقم تعیین شده است.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه