کد خبر: ۵۴۰۹۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
 
 

حکیم مهر: مدیرکل دفتر نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی سازمان دامپزشکی کشور گفت: به طور کلی ۳۸ کشتارگاه طیور در ۱۴ استان کشور موفق به کسب رتبه  A و  A+ از سوی این سازمان شدند .

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، «دکتر سامد برومندفر» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: از ۲۲۰ کشتارگاه صنعتی طیور در کشور ۵۷ واحد دارای امکانات و تجهیزات پیشرفته مناسب بهداشتی برای تخلیه اتوماتیک امعا و احشا داخلی بدن مرغ وجود داشت اما به دلائلی بسیاری از این تجهیزات بلااستفاده مانده بود .

وی اظهارداشت: امسال طرحی ایجابی، تشویقی و انگیزشی به نام «ارتقای کیفیت بهداشتی گوشت مرغ» در کشور برنامه ریزی شد تا بتوان از این امکانات و تجهیزات پیشرفته موجود به نحو احسن استفاده کردبه شکلی که خروجی محصول نهایی این کشتارگاه ها -مرغ کامل یا قطعه بندی - از کیفیت بهداشتی بسیار مطلوبی برخوردار باشد .

مدیرکل دفتر نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی سازمان دامپزشکی کشور گفت: پس از تیر ماه سال جاری از مجموع ۵۷ کشتارگاه طیور تاکنون ۳۸ کشتارگاه وارد مدار کیفی سازی و موفق به دریافت رتبه  A و  A+ شدند که از این تعداد هفت واحد رتبه  A+ و بقیه دارای رتبه  A هستند .

وی در ادامه افزود: این ۳۸ کشتارگاه طیور در ۱۴ استان کشور پراکنش دارد .

برومند فر اظهارداشت: تمامی محصولاتی که از کشتارگاه ها خارج می شود تحت نظارت سازمان دامپزشکی و مورد تائید است .

وی به رادیو اقتصاد توضیح داد: شش ماه به تمامی کشتارگاه های کشور فرصت داده شد که شرایط خود را با این طرح وفق دهند .

مدیرکل دفتر نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی سازمان دامپزشکی کشور گفت: طرح ارتقای کیفیت بهداشتی گوشت مرغ بصورت یک طرح ملی از تیرماه امسال در کشور آغاز و فاز دوم طرح نیز از یکم دی ماه سال جاری شروع بکار خواهد کرد .

وی در ادامه افزود: تمامی واحدهای کشتارگاهی طیور از یکم دی ماه سال جاری موظفند مرغ را پس از کشتار براساس لوگوی رتبه بندی سازمان دامپزشکی کشور یعنی  B ، A و  A+ به بازار مصرف عرضه کنند .

برو مند فر به رادیو اقتصاد یادآورشد: واحدهای کشتارگاهی که این ضوابط و مقررات را رعایت نکنند طبق قانون با متخلفان برخورد خواهد شد .

 
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
0
0
دکتر جان از ۲۲۰ کشتارگاه چند تاشون استقلال مالی و امنیت شغلی برای مسولین فنی و دستیاران بهداشتی ایجاد کرده اند.ان شالله قدم بعدی و اساسی ساماندهی این قشر مظلوم باشند
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه