کد خبر: ۵۴۱۳۲
تعداد نظرات: ۵ نظر

رئیس شورای تامین دام کشور با تاکید بر اینکه وضعیت بازار گوشت قرمز در کشور سفید است،‌ گفت: قیمت گوشت قرمز برای مصرف‌کنندگان متعادل شده است، اما بازار برای دامداران داخلی خوب نیست.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایلنا، «منصور پوریان» با اشاره به هشدار سازمان دامپزشکی درباره انفجار بیماری در تراکم بالا در دامداری‌های کشور، اظهار کرد: در تراکم بالای دام در دامداری‌ها احتمال انفجار بیماری و رخداد مشکل بهداشتی بسیار بالا می‌رود و این موضوع یک امر طبیعی است.

وی ادامه داد: انباشت بیش از حد دام در دامداری‌ها به صلاح نیست، اما سازمان دامپزشکی به جز صدور دستورالعمل برای کنترل کار دیگری نمی‌کند در حالی که به عنوان متولی سلامت یک جامعه باید پیگر اقدامات جدی برای کاهش انباشت دام در کشور باشد.

به گفته پوریان؛ سازمان دامپزشکی به عنوان متولی سلامت جامعه می‌تواند با ارائه گزارش‌های کارشناسی دستگاه‌های متولی را در صدور اجازه صادرات متقاعد کند.

وی یادآور شد: سازمان دامپزشکی پذیرفته است که از نگاه آن‌ها به عنوان یک سازمان تخصصی صادرات راه‌حلی برای جلوگیری از احتمال انفجار بیماری ناشی از تراکم دام است، اما باید برای آن اقدامات عملی صورت دهد.

پوریان معتقد است؛ در حال حاضر مسئولان از یک سو درهای واردات به کشور را باز کرده‌اند و از سوی دیگر شرایط را برای عرضه دام داخلی به روش‌ها مناسب فراهم نمی‌کنند و این موضوع دامداران داخلی را در شرایط سخت اقتصادی قرار داده است.

وی نحوی برخورد با تولیدکنندگان در شرایط فعلی را پادگانی توصیف کرد.

پوریان با تاکید بر اینکه اکنون وضعیت بازار گوشت قرمز، سفید است، گفت: هر چند وضعیت بازار گوشت متعادل و قیمت‌ها کاهشی شده است، اما دامداران هر روز به وضعیت مرز بی‌بازگشت ورشکستگی اقتصادی نزدیک‌تر می‌شوند.

پوریان گفت: اقدام به واردات و اجبار به عدم صادرات؛ در معرض خطر قرار دادن سرمایه دامداران و ایجاد تنگا برای تولید است که نتیجه‌ای جز به خطر انداختن بقای تولید داخلی ندارد.

رئیس شورای تامین دام کشور هشدار داد: دامداران در نهایت تا یک فصل دیگر با شرایط کنونی دوام خواهند آورند و پس از آن باید شاهد تکرار دوباره کاهش تولید و افزایش وابستگی به واردات باشیم.

پوریان قیمت خرید هر کیلوگرم دام زنده سنگین از دامداران را ۲۲ تا ۲۳ هزار تومان عنوان کرد و افزود: قیمت گوشت قرمز از ماه گذشته تا کنون برای مصرف کننده کاهش ۱۰ تا ۱۵ هزار تومانی داشته است.

 

انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۳
0
1
اولا کار دامپزشکی کاهش انباشت دام نیست
برنامه ریزی در خصوص تعداد دام کشور دبر عهده معونت امور دام جهادکشاورزیه
دوما هدف نهایی ایشون از کاهش دام کشور همون افزایش قیمت گوشته
سوما هه جای دنیا با تولیدات دامی و طیوری پادگانی برخورد میکنن
چهارما برای جلوگیری از شیوع بیماری پروتکل های واکسیناسیون و ضدعفونی و قرنطینه و معدوم سازی درمان وجود داره
پنجما طبق قانون همه دامداری ها باید مسئول فنی دامپزشک برای اجرای پروتکلهای مذکور داشته باشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۳
0
1
بزودی و دم عید که کمبود گوشت شروع ، حالتون را می پرسم.
این ابتکار وادکنندگان هست و میخواهند واردات کم شود تا دم عید قیمتها را بالا ببرند
ناشناس
|
Turkey
|
۱۸:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۳
0
1
انباشت یا کاهش انباشت وظیفه امور دام وزارت جهاد کشاورزی است
Vet.
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۳
0
1
احتراماً
جناب آقای رئیس شورا.
سازمان دامپزشکی بجز صدور دستورالعمل ها، کارهایی در راستای گسترش سلامت و تامین امنیت بهداشت غذایی مردم کشورمان انجام می‌دهد، که وسعت آن به اندازه یک اقیانوس است. « بهداشت جامعه در گرو دامپزشکی است.»
ناشناس
|
-
|
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۴
0
0
فقط جملات و کلمات دهن پر کن می گی
و گرنه خودت هم می دانی که ، کاهش و افزایش جمعیت دام ناشی از سیاست های تولید محور ربطی به دامپزشکی نداره،زورت به وزارت خانه نمی رسه
هی دامپزشکی دامپزشکی می گی
واقعا که
تو اگر رییس شورای تامین دام کشور هستی
پیگیری کن ، جلوی واردات دام زنده و گوشت قرمز بگیرن
و موافقت اولیه اش توسط وزارتخانه صادر نشه
ملتفت شدید
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه