کد خبر: ۵۴۱۸۰

رئیس اداره نگهداری راههای اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: راهداران این استان ماهانه لاشه دو هزار حیوان را که در برخورد با خودروها تلف شده‌اند از سطح جاده‌های خراسان رضوی جمع‌آوری می‌کنند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایرنا، «علی رجایی» روز یکشنبه افزود: برجای ماندن لاشه حیوانات تلف شده در سطح جاده‌ها تهدیدی جدی برای خودروهای در حال حرکت و ایمنی رفت و آمدهای جاده‌ای است لذا پاکسازی مسیرها از لاشه حیوانات بطور جدی و همیشگی در دستور کار راهداریها قرار دارد.

وی ادامه داد: همچنین جمع‌آوری و دفن لاشه حیوانات (بیشتر شامل سگ و گربه) تلف شده در مسیرهای جاده‌ای کاری سخت، آزاردهنده و بعضا تهدیدکننده برای سلامتی راهداران است بنابراین تجهیزات خاص این کار در اختیار راهداران قرار داده شده است.

رئیس اداره نگهداری راههای اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: راهداران خراسانی فعال در قالب ۲۰ اداره شهرستانی و شش معاونت تابعه آنها در سطح این استان هر روز صبح اقدام به جمع‌آوری لاشه حیوانات تلف شده از سطح جاده‌ها می‌کنند

وی افزود: فعالیت راهداران خراسان رضوی برای پاکسازی جاده‌ها از لاشه حیوانات تلف شده، در مسیر راههای پر رفت و آمد شهرستانهای مشهد، نیشابور، سبزوار و تربت‌حیدریه بیشتر از دیگر مناطق استان خراسان رضوی است

رجایی شمار حیوانات تلف شده ناشی از برخورد با خودروها را در مسیرهای جاده‌ای خراسان رضوی افزون بر دو هزار مورد در هر روز ذکر و بیان کرد: برخی حیوانات پس از تصادف با خودروها در جاده، زخمی شده و فورا تلف نمی‌شوند لذا از محدوده جاده فاصله می‌گیرند و خارج از آن تلف می‌شوند. اما لاشه برخی از آنها در حریم جاده و شمار بیشتری در سطح جاده باقی می‌ماند که وظیفه جمع‌آوری آنها و پاکسازی جاده بر عهده راهداران است.

خراسان رضوی ۲۰ هزار و ۵۷۵ کیلومتر راه دارد که شش هزار و ۴۲۲ کیلومتر آن بین شهری و ۱۴ هزار و ۱۵۲ کیلومتر راه روستایی است.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه