کد خبر: ۵۴۳۸
aban89

حکیم مهر -  با توجه به فرارسیدن سال 1390 و با تبریک عید نوروز به بینندگان محترم حکیم مهر ، در این بخش به مرور وقایع مرتبط با حرفه دامپزشکی در آبان 1389 (سالی که گذشت) می‎پردازیم.

گفتنی است حکیم مهر در آبان  89 ، 316 خبر و یادداشت منتشر کرده است.

 

آبان 89 با گزارش خبری سایت رجانیوز و بازخوانی آن در حکیم مهر تحت عنوان مافیای گوشت آلوده به دنبال تغییر رئیس شبکه دامپزشکی شهر ری است شروع شد.

در این ماه دکتر نبی‎پور رئیس هیأت مدیره جامعه دامپزشکان ایران باز هم مانند ماه گذشته از قرنطینه‎های دامپزشکی انتقاد کرد.

دکتر  احمد مجیدی مشاور حکیم مهر در این ماه به عنوان مدیرعامل اتحادیه گاوداران صنعتی خراسان رضوی معرفی شد و در نشستی که در محل این اتحادیه تشکیل شده بود درباره مسائل مختلف و مرتبط با شیر به اظهار نظر پرداخت.

مهمترین خبر هفته اول آبان ماه 89 را هم باید برگزاری کنگره بین المللی بهداشت و بیماریهای آبزیان دانست که با پوشش کامل خبری و تصویری حکیم مهر از این کنگره و بازدیدهای متعدد بینندگان محترم حکیم مهر همراه بود.

اعلام لغو ممنوعیت واردات گوشت ، انحلال دانشگاه علوم پزشکی ایران، انتصاب یک دامپزشک به سرپرستی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی و اظهار نظر رئیس هیأت تحقیق و تفحص از واردات دام زنده مبنی بر آنکه پاسخ سازمان دامپزشکی و وزارت بازرگانی گنگ و مبهم بود از جمله مهمترین مطالب ثلث اول آبان 89 بودند.

نیمه آبان ماه با اتفاق کم‎سابقه‎ای همراه و آنهم بازدید معاون سازمان دامپزشکی از یک بیمارستان خصوصی حیوانات خانگی از تهران بود که با حمایت وی از گسترش فعالیت دامپزشکان در عرصه حیوانات خانگی انعکاس یافت.

انعکاس موفقیت یک دامپزشک شاغل در سازمان دامپزشکی در ثبت هفت ژن جدید عامل بیماریهای آّبزیان در صدا و سیما و اظهار نظر عجیب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس مبنی بر آنکه سازمان غذا و دارو با سازمان دامپزشکی در تعارض است از جمله دیگر مطالب مهم ثلث دوم آبان 89 بوده‎اند.

موفقیت دامپزشکان کشورمان در ساخت کیت شناسایی انواع گوشت، اعلام تولید واکسن نوترکیب وسیع‎الطیف آنفلوآنزا در کشورمان و اظهار نظر رئیس دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران که گفته بود با جذب دانشجویان پولی به دانشگاه موافق است از دیگر مطالب مهم ثلث دوم آبان 89 بوده است.

در این ماه تعویض رئیس شبکه دامپزشکی شهرری که با سروصدا هم همراه بود و واکنش اداره کل دامپزشکی استان تهران به خبر سایت رجانیوز در این خصوص توجه بسیاری را به این خبر جلب کرد.

بازخوانی و انتشار اسامی دامپزشکان اعزامی به برزیل در حکیم مهر و نیز انتشار تصمیم دولت در واگذاری نظارت به بخش خصوصی علیرغم مخالفت سازمان دامپزشکی از جمله پربازدیدترین مطالب حکیم مهر در آبان 89 بوده است.

در این ماه دکتر احمد مجیدی مشاور حکیم مهر و مدیرعامل اتحادیه گاوداران صنعتی خراسان رضوی خواستار تأسیس صندوق حمایت از شیر و ثبت روز ملی شیر در کشورمان شد. در کنار این خبر گزارش حکیم مهر از نحوه بکارگیری دامپزشکان برای نظارت بهداشتی در روز عید قربان توسط شهرداری و اجحاف در حق آنان را می توان از اخبار مهم ثلث سوم آبان 89 دانست.

تصاویر عرضه بهداشتی دام زنده در روز عید قربان و گزارش تصویری حکیم مهر از این روز و بازدید مسئولین سازمان دامپزشکی کشور از یک مرکز عرضه دام زنده و حواشی پیرامون آن هم در روزهای پایانی آبان 89 توجه بسیاری را به خود معطوف نمود.

پایان این ماه با یک اتفاق بزرگ و مهم هم همراه بود. دکتر محمدرضا مخبر دزفولی که دبیری شورایعالی انقلاب فرهنگی را بعهده دارد و استاد دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران است بعنوان چهره ماندگار معرفی شد. این انتخاب در حالی صورت گرفت که بیشتر تعاریف مجری مراسم از وی به دلیل ایفای نقش در شورایعالی انقلاب فرهنگی بود و تنها به استادی وی در دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران به صورت گذرا اشاره شد. انتشار خبر این انتخاب که با بازدید متعددی هم همراه شد بازتاب‎های متفاوتی در پی داشت. سایت آفتاب در یکی از این واکنش‏ها با اشاره به انتخاب دکتر مخبر نوشت : چهره‎های ماندگار را سیاسی نکنید! مدیرمسئول حکیم مهر نیز در این ماه در نامه به دکتر مخبر دزفولی ضمن تبریک به وی ابراز امیدواری کرد اساتید بزرگ دامپزشکی از دید داوران چهره‎های ماندگار دور نمانند.

فهرست کامل اخبار حکیم مهر در آبان 89 - بخش دوم : (با کلیک روی هر عنوان خبری به متن آن دسترسی خواهید یافت)

مطالب جدید حکیم مهر ، یکشنبه ۱۶ آبان ۸۹ :

انتشار شماره جدید ماهنامه نظام دامپزشکی + عکس

نوزدهمین کنگره صنایع غذایی با حضور دو وزیر برگزار می شود

سازمان غذا و دارو به موازیکاریها خاتمه میدهد

تمدید مهلت ارسال مقالات به کنگره دامپزشکی دامهای بزرگ (ایکلاپ)

موزه تاریخ طبیعی تصویر واقعی از دنیای حیوانات را ترسیم می‌کند

عاقبت اهانت به بازرس بهداشتی شبکه دامپزشکی چه شد؟

اجرای قانون ذبح شرعی در 57 کشور اسلامی

تولید 9 میلیون تن شیر تا پایان سال

عکس / مسواک زدن اسب آبی!

زمان مراسم ترحیم همسر دکتر علی غفوری (معاون مرکز تشخیص سازمان دامپزشکی)

آشنایی با خواص عسل

خطر مصرف زیاد گوشت قرمز

دانستنیهای تغذیه سالم

خبرهایی از دامپزشکی فهرج، شهریار، خراسان رضوی و مریوان

خبرهایی از دامپزشکی نهبندان، خراسان جنوبی، ایلام و شیراز

گزارشی از همایش تنوع زیستی / بشر به 2 زمین در آینده نیاز خواهد داشت!

کاهش مراکز عرضه دام زنده در روز عید قربان

مطالب جدید حکیم مهر ، شنبه ۱۵ آبان ۸۹ :

کارگاه آموزشی آشنایی با نانوتکنولوژی و کاربردهای آن با تأکید بر شیلات، کشاورزی و محیط زیست

معرفی مجموعه وتمدیا (بانک سیدیهای آموزشی و کتب الکترونیک دامپزشکی)

آشنایی با بیماری فاویسم

یادداشت مدیرمسئول : 33 / آیا دود سیگار برای حیوان خانگی خطرناک است ؟

سومین همایش بینالمللی بیماریهای نوپدید + عکس

اختصارات معاینات دندان حیوانات کوچک

دکتر مطلبی : بلوم پلانکتونی آبهای چابهار متوقف شد

حمایت نماینده مجلس ششم از احداث شکارگاههای خصوصی!

عکس : سوء استفاده از حیوانات در خیابان!

نبرد دائمی کورتیزول و تستسترون در بدن

مطالب جدید حکیم مهر ، پنج‌شنبه ۱۳ آبان ۸۹ :

عکس : شکار فیل توسط کروکودیل

خبرهایی از دامپزشکی تهران، همدان، آذربایجان غربی و خراسان شمالی

دکتر دستور از فعالیت بازرسان دامپزشکی در روز عید قربان خبر داد

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه