کد خبر: ۵۴۷۵۳
تعداد نظرات: ۶ نظر
 
 

 «اکبر کشاورز شیرازی» معروف به عکاس امام خمینی(ره) خاطراتی از سردار سلیمانی در مورد محبت او به حیوانات نقل می کند .

به گزارش حکیم مهر به نقل از خبرگزاری بسیج، کشاورز شیرازی که تاکنون تصاویر دوقلوی امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب را در کنار هم طراحی و تیراژ وسیعی چاپ و منتشر کرده است، می گوید: حدود 10 سال پیش یک روز صبح دلم گرفته بود و برای اینکه حالم بهتر شود تصمیم گرفتم بروم گلزار شهدای بهشت زهرا(س)؛ همیشه عادت دارم وقتی غصه دار می شم میرم بهشت زهرا(س) نزد دوستانم تا کمی آرامش پیدا کنم.

ساعت حدود ۹ و بیست دقیقه، سر قبر یکی از دوستان شهیدم درحال گریه و راز و نیاز بودم  که حاج قاسم را دیدم کیسه ای دستش است، او هم مرا دید و متوجه حالم شد؛ نزد من آمد و نزدیک به دوساعت با هم گفت و گو و درد دل کردیم تا اینکه آرام شدم.

حاج قاسم گفت: بلند شو برویم، گفتم کجا؟ گفت: امروز طبق روال هر هفته ماموریت داشتم که تو را دیدم و ماموریتم را پاک فراموش کردم که برای چی آمده بودم. گفتم خوب! حالا کجا بریم دست من را گرفت و برد سر قبر شهدای گمنام و دیگر شهدا، از داخل کیسه ای که همراه داشت مقداری ارزن و گندم به من داد و گفت: سرهر قبر کمی از این دانه ها برای پرنده ها بریز...

  قرار گذاشتیم وقتی گندم ها و ارزن ها را روی قبرها ریختیم یک جایی همدیگر را ببینیم. وقتی  گندم ها و ارزن ها تمام شد پرسیدم قاسم جان اینجا که پرنده ای نیست، حاج قاسم گفت: اکبر جان هست، وقتی برگشتم متوجه شدم تعدادی یاکریم و گنجشک روی قبور شهدا نشسته و در حال جدا کردن دانه ها بودند.

سردارگفت: یک روز که برای قرائت فاتحه به قطعه شهدای گمنام آمده بودم، متوجه شدم مقداری شیرینی روی قبر ریخته و چند تا گنجشگ مشغول خوردن بودند؛ بعد از مدتی یک یاکریم نشست روی قبر و گنجشک ها پریدند، اما چیزی روی قبر باقی نمانده بود و یاکریم ته مانده شیرینی ها را به سختی نوک می زد تا بخورد، خیلی دلم سوخت و تصمیم گرفتم هرموقع سر قبر شهدا می آیم مقداری ارزن و گندم با خودم بیاورم سر قبر شهدا بریزم تا این پرنده ها بخورند. این کار برایم عادت شده و خوشحال می شوم که این آفریده های خدا هم  خوشحال هستند.

 او گفت: اکبر جان خدا به اندازه همین که دلی را سیر کردیم آن هم از این زبان بسته ها، خدا را شکر می کنم. قاسم در ادامه گفت: اکبر ما از این دوستان و شهدا جا ماندیم! چرا ماندیم؟! حکمتش چیست؟ گفتم: قاسم جان خیلی سخت می گیری خدا بزرگه شاید ماموریت دیگه ای داری باید انجام بدی تا او چه خواهد، همان می شود داداش. گفت: اکبر جان درسته حکمتی است که تا حالا شهید نشدیم. باید کاری کرد یا پاک تر شد.

 
 
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
2
17
یا حسین شهید
یاد این شهید همیشه تو ذهن وقلبم هست
انشاالله ظهور حضرت مهدی عجل الله منتقم خون امام حسین
ناشناس
|
United States
|
۰۷:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
3
16
درود بر سردار دلها،كه تا هميشه يادش در دل و جان ماست
سردار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
4
7
حالا ما باید خوشحال باشیم از این قضیه چند شب پیش در برنامه صدا و سیما نماینده ولی فقیه در سپاه داشت میگفت سردار سلیمانی نه حق ماموریت میگرفت نه اضافه کار و گاهی به من میگفت در خرج و مخارج زندگی خود مانده ام و کمک های مردمی نباشد با مشکل رو به رو میشوم اگر این مطلب صحت داشته باشد که جای تاسف دارد برای کشوری که سردار خود را اینگونه درمانده میگذارد اگر دروغ است که دیگه حرفی نمیماند برای کوبیدن یک حقیقت به آن حمله نکن از آن بد دفاع کن
ناشناس
|
-
|
۲۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
1
8
درود خدا بر سردار دلها،
حاج قاسم بزرگ مرد خدایی بود که ۸۰ میلیون ایرانی مرید اویند،،،
شاید سالها طول بکشه تا بعضی ابعاد مختلف شخصیتی شهید سلیمانی مشخص بشه.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
یک تنه شدی نماینده 80 میلیون ایرانی خوش انصاف
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
0
2
منم از ایشان خاطره دارم هنگام غذا رسانی به سگهای بیچاره اتفاقا نون خشک آورده بودم برای پرندهای خیلی مهربان نظارگر بودن نشناختمشون میکردم سربازه ازم تشکر کرد و دعا بسیار
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه