کد خبر: ۵۴۸۸۶

معاون خدمات شهری شهرداری اردبیل گفت: طرح جمع‌آوری سگ‌های ولگرد شهر اردبیل بصورت زنده گیری در حال اجرا بوده و اخبار منتشره در فضای مجازی در باره اتلاف و یا در معرض خطر بودن جان آنها کذب است.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایرنا، «علیرضا دباغ عبداللهی» روز چهارشنبه افزود: طی چند ماه اخیر برحسب دستورالعمل کارگروه کنترل جمعیت سگ‌های ولگرد، این طرح برای اولین بار توسط شهرداری بصورت زنده‌گیری و با رعایت موازین و حفظ حقوق حیوانات، بدون هیچگونه حیوان آزاری اجرا شده و همچنان در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه افزایش سگ‌های ولگرد و تجمع آنها در ورودی کوچه یا خیابان‌های شهر موجب ترس و دلهره و شکایت شهروندان شده بود، اضافه کرد:  شهرداری اردبیل بر این اساس اقدام به  جمع آوری این حیوانات کرده تا در برنامه‌های آتی جداسازی، غربالگری،انگل زدایی، واکسیناسیون و عقیم‌سازی انجام شود.

عبداللهی گفت: بیش از ۱۲۰ نفر نیروی فعال در مناطق پنجگانه شهرداری اردبیل برای جمع‌آوری سگ‌های ولگرد در  شهر فعالیت می‌کنند که نشان از اهتمام شهرداری به موضوع زنده گیری آنها می باشد ، ضمن اینکه مکانی موقت نیز برای نگهداری سگ‌ها تعبیه شده است.

عبدالهی ادامه داد: در ۶ ماه گذشته بیش از ۳۰۰ قلاده سگ زنده‌گیری شده و به آنها  واکسن تزریق و علامت‌گذاری شده‌اند که آخرین تزریق در سوم دی ماه سال جاری بوده است.

معاون خدمات شهری شهرداری اردبیل به بازدید مدیران و مسئولان شهری برای پیشبرد این طرح اشاره کرد و گفت: مواردی جهت پیشرفت امور مطرح و به موعد اجرا گذاشته شده است.

وی همچنین با یادآوری اینکه قطعا هیچگونه اتلافی در مکان جمع آوری سگ ها وجود ندارد، گفت: با توجه به عدم‌ همکاری و کم کاری پیمانکار مرتبط، این پیمانکار اخراج شده است و انتشار تصاویر مجعول و اخبار واهی از سوی این افراد بوده که شهرداری حق خود را در مورد پیگیری قضایی و حقوقی محفوظ میداند.

عبدالهی همچنین افزود: برای تامین غذای سگهای نگهداری شده کشتارگاه صنعتی اردبیل و صنایع غذایی آیدا گستر همکاری خوبی با این مرکز دارند و روزانه غذای مورد نظر ۳۲۰ قلاده سگ توسط یک دستگاه وانت نیسان راننده و کارگر مامور تهیه و انتقال غذا هستند.

به تازگی در فضای مجازی تصاویر و مطالبی در باره وضعیت نامناسب نگهداری سگ‌های ولگرد در شهر اردبیل درج شده و منتشرکنندگان آنها مدعی در خطر بودن جان این سگ‌ها شده‌اند


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه