کد خبر: ۵۴۹۵۱
 
 

این روزها توجه بسیاری از مردم در سراسر جهان به حیواناتی معطوف شده است که در جریان آتش سوزی استرالیا، آسیب دیده اند.حیواناتی که اغلب با سوختگی های درصد بالا مجروح و نیازمند مداوا هستند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از انتخاب، حیواناتی که در آتش سوزی های استرالیا مجروح شده اند، اکنون با دارویی سنتی و کمیاب معالجه می شووند. این دارو عسل مانوکا است.

عسل مانوکا از دیرباز در پزشکی برای درمان سوختگی و جلوگیری از عفونت استفاده می شود و اکنون جیمی جوزف؛ یک متخصص حفاظت از محیط زیست اهل آفریقای جنوبی مقادیر عظیمی از این ماده با ارزش را به صورت رایگان به استرالیا هدیه می کند.وی در این خصوص می گوید:"ما از بازماندگان  آتش سوزی با کمک عسل مانوکا حمایت می کنیم. بنابراین تصمیم گرفتم مقادیری از این ماده را به عنوان یک روش درمانی به استرالیا ارسال کنم. نتایج این ماده در محافظت از زخم های حیوانات پس از تیراندازی نیز خارق العاده است."

جوزف 1500 صندوق عسل مانوکا برای توزیع بین محافظان محیط زیست در سراسر استرالیا آماده کرده است. وی در این خصوص می گوید: «این ماده ضد باکتری است و از عفونت ها جلوگیری می کند و برای حیوانات سوخته مانند طلای مایع است.»

برخی از مطالعات نشان می‌دهند که عسل مانوکا می‌تواند به افزایش تولید گلوبول‌های سفید خون که وظیفه مبارزه با عفونت‌ها و التیام زخم‌ها را بر عهده دارند کمک کند. خواص عسل مانوکابا تحقیقات دانشمندان نیوزیلندی و اخیراً در کره و انگلستان خواص آنتی باکتریایی فوق العادهٔ این عسل ثابت شده‌است و در درمان زخمها و ترمیم بافتهای مرده پوست کارایی زیادی دارد به‌طوری‌که در بعضی از بیمارستانها و مراکز درمانی تا حد زیادی جایگزین آنتی بیوتیکها شده‌است و جهت درمان زخم و مداوای زخم بستر و سوختگیهای عمیق، همچنین جوانسازی سلولهای پوست از این عسل استفاده می‌شود.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه