کد خبر: ۵۵۰۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
بر اساس تبصره این طرح، وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی موظف می‌شود فهرست حیوانات نجس‌العین و خطرناک و مضر برای سلامت عمومی به جز سگ ظرف سه ماه از تاریخ تصویب این قانون را تهیه و اعلام کند/کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس کمیسیون اصلی رسیدگی کننده به این طرح است...
31305-14925

حکیم مهر - ایرنا نوشت :  39 نماینده مجلس طرحی تهیه کردند که در صورت تصویب نهایی آن گرداندن حیواناتی مانند سگ در اماکن و معابر عمومی ممنوع و مرتکب شونده به ضبط حیوان و جزای نقدی محکوم می‌شود.   
این طرح که در قالب الحاق یک ماده به قانون مجازات اسلامی ابتدای اسفند ماه سال گذشته در صحن علنی مجلس اعلام وصول شد؛ شامل یک ماده واحده و یک تبصره است.
بر اساس ماده واحده آن ، گرداندن حیوانات خطرناک یا حیواناتی که برای سلامت عمومی مضر بوده یا نجس العین می‌باشند، از قبیل سگ در اماکن و معابر عمومی و وسائط نقلیه ممنوع است و مرتکب شونده علاوه بر جزای نقدی از یک میلیون ریال تا پنج میلیون ریال به ضبط حیوان مذکور محکوم می‌شود.
همچنین نگهداری حیوانات مذکور در آپارتمان‌ها ممنوع و در منازل مسکونی چنانچه موجب نارضایتی هر یک از ساکنان شود ممنوع است. نگهدارنده در مرتبه اول موظف است با اخطار دادسرا ظرف 10 روز رفع مزاحمت کند.
در مرتبه دوم و یا در صورت عدم رفع مزاحمت به جزای نقدی از پانصد هزار ریال تا پنج میلیون ریال محکوم و در هر صورت حیوانات مذکور ضبط خواهد شد.
بر اساس تبصره این طرح، وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی موظف می‌شود فهرست حیوانات نجس‌العین و خطرناک و مضر برای سلامت عمومی به جز سگ ظرف سه ماه از تاریخ تصویب این قانون را تهیه و اعلام کند.
طراحان این طرح در مقدمه توجیهی تاکید کرده‌اند که تهیه این طرح اقدامی برای مقابله با روند فزاینده سگ گردانی در معابر و نگهداری آن در آپارتمان‌ها در شهرهای بزرگ بویژه تهران است.
این نمایندگان که در بین آنان اسامی برخی از نمایندگان شاخص روحانی مجلس نیز دیده می‌شود، رواج سگ گردانی و نگهداری را معضلی فرهنگی اجتماعی و نوعی تقلید کورکورانه از فرهنگ مبتذل غربی دانسته‌اند.
طراحان این طرح در مقدمه توجیهی آن خاطر نشان کردند که نگهداری از حیواناتی نظیر سگ مضرات بسیار زیاد بهداشتی دارد و برای سلامت عمومی جامعه نیز مضر است.
این طرح که به صورت عادی از سوی طراحان به مجلس تقدیم شده‌ است، هم‌اکنون در کمیسیون‌های تخصصی مجلس در دست رسیدگی قرار دارد.
کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس کمیسیون اصلی رسیدگی کننده به این طرح است و کمیسیون‌های فرهنگی، بهداشت و درمان و همچنین شوراها و امور داخلی کشور به عنوان کمیسیون‌های فرعی این طرح را مورد بررسی قرار می‌دهند.

خبر مرتبط :

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
دكتر ا. م.
|
-
|
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۸
0
0
با سلام و احترام / جناب آقای دکتر آل داود مشاور بنده نیستند! / بنده به شبکه بی بی سی دسترسی ندارم. اگر مایل بودید فایل مصاحبه را به آدرس اینجانب (mvet913@yahoo.com) ایمیل فرمایید. با تشکر / محمد لطفی زاده / مدیرمسئول حکیم مهر

دكتر لطفي عزيز چرا راجع به مصاحبه دكتر ال داوود با بي بي سي و بيانات گوهر بار ايشان چيزي نمي نويسي .چون مشاور شماست من به حقانيت شما اعتقاد دارم ولي اگر از ......... بخواهيد به بنده در ...... زنگ بزند فايل اين مصاحبه را برايش ارسال مي كنم. ايشان فرموده اند 5 ميليون نفر در اين ارتباط (نگهدار سك و گربه و خريد و فروش آن و...)كار مي كنند. و لذا مجلس نخواهد توانست انها را از نان خوردن بياندازد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه