کد خبر: ۵۵۱۳۰
تعداد نظرات: ۴ نظر
 
 

حکیم مهر: مدیر کل دامپزشکی استان مازندران اظهار داشت: با توجه به نتایج بدست آمده از آزمایشات مولکولی انجام شده بر روی پرندگان تلف شده در جزیره میانکاله، هر گونه آلودگی این پرندگان به ویروس آنفلوانزای فوق حاد پرندگان رد می شود .

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مازندران، «دکتر سید حسین رضوانی» مدیر کل دامپزشکی استان با بیان اینکه هر گونه احتمال وقوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان از نظر دامپزشکی به استناد آزمایشات انجام یافته منتفی می باشد گفت: به محض اطلاع از وقوع تلفات غیر عادی در جمعیت پرندگان آبزی در جزیره میانکاله، کارشناسان دامپزشکی به محل اعزام و نسبت به نمونه برداری، جمع آوری و دفن بهداشتی لاشه ها با همکاری اداره کل حفاظت محیط زیست استان اقدام نمودند.

رضوانی در ادامه تصریح کرد، با توجه به بازدید میدانی اینجانب در روز شنبه به اتفاق دیگر کارشناسان دامپزشکی و مشاهده تلفات جمع آوری شده بدلیل عدم مطابقت علائم بالینی و کالبدگشایی تلفات با علائم درگیری ویروس آنفلوانزای فوق حاد در پرندگان، به صراحت تاکید می کنم مازندران همچنان از لحاظ بروز بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان پاک می باشد.

مدیر کل دامپزشکی استان مازندران با اشاره به آمار اعلامی از سوی محیط زیست استان تعداد تلفات را حدود 1800 پرنده اعلام کرد و افزود، انتظار داریم روند نزولی و کاهش تلفات را در روزهای آتی شاهد باشیم.

وی در پایان از هم استانیها و مسافرین عزیز درخواست کرد علی رغم حضور ماموران یگان ویژه محیط زیست در منطقه و منفی بودن نتایج آزمایشگاهی از حیث آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، احتمالاً برخی از افراد سودجو و شکارچیان غیر مجاز در تالاب بمنظور جمع آوری تلفات حضور دارد. لذا تاکید می کنم تا از خرید و مصرف هر گونه پرنده آبزی مهاجر جداً خودداری نمایند.

گفتنی است رضوانی علایم بالینی بیماری آنفلوانزای فوق حاد را در پرندگان، خونریزی و کبودی در تاج ، ریش و ساق پا و علائم کالبدگشائی این بیماری را خونریزی در نقاط نای و ریه همراه با التهاب طحال و کبد در پرندگان عنوان کرد و تاکید داشت، هیچکدام از این موارد در پرندگان تلف شده در تالاب میانکاله مشاهده نشد.
 
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۵
دکتر
|
United States
|
۰۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
0
2
وزیر نفت هم گفت بنزین گرون نمیشه ، شد
ناشناس
|
United States
|
۰۶:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
0
2
باشه باور كرديم حالا چرا قسم ميخوري
ناشناس
|
-
|
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
0
1
خوب پس علت مرگ چیه ؟ تا سر آنفلوانزا بلد هستید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
0
0
چرا علائم بیماری را منشر نمی کنند؟
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه