کد خبر: ۵۵۱۵۸

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس با اشاره به مشکلات کشاورزان و دامداران در شرایط کنونی گفت: دولت هر چه سریعتر وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی را به مجلس معرفی کند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از خانه‌ملت، «سیدحسین نقوی حسینی» در جلسه علنی امروز (یکشنبه، 6 بهمن‌ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی با بیان اینکه دامداری و کشاورزی در کشور به عنوان یکی از ارکان اصلی استقلال محسوب می‌شود، گفت: متأسفانه این بخش‌ها در سال‌های اخیر مورد کم لطفی قرار گرفته‌اند. در شرایط کنونی در فصل کشت  و برنامه‌ریزی برای دامداری قرار داریم اما هنوز دولت وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی را به مجلس معرفی نکرده است از این رو هر چه سریعتر باید این امر محقق شود.

نماینده مردم ورامین، پیشوا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شرایط کنونی دام‌های پرواری روی دست دامداران باقی مانده است، افزود: دامداران حدود یک و نیم برابر قیمت خرید برای این دام‌ها هزینه کرده‌اند، این مسئله موجب می‌شود که دیگر در فصل‌های بعدی دامداران دام پرورش ندهند و با این فرآیند در دو سال آینده کشور دچار بحران تأمین گوشت می‌شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی کشاورزان برای تأمین سم، آب کشاورزی، کود و ماشین‌آلات مشکلات بسیاری دارند و قیمت خرید محصولات کشاورزی از جمله گندم بسیار پایین است که این امر باید مورد رسیدگی قرار گیرد، از طرف دیگر جامعه فرهنگیان و معلمان نسبت به نحوه اجرای قانون رتبه‌بندی معترض هستند، از این رو انتظار است که دولت طرح درستی را برای این مسئله طراحی کند

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه