کد خبر: ۵۵۲۰۸
تعداد نظرات: ۴ نظر

نایب رئیس هیات مدیره سندیکای صنایع کنسرو گفت: برخی با تخلف و قاطی کردن ماهی‌های دیگر از جمله بادبان ماهی، ماهی زرده، ماهی گالیت، ماهی گیش، ماهی سارم و ماهی کتو که ارزان هستند با ماهی تن، قیمت محصول خود را پایین می‌آورند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از میزان، «مسعود بختیاری» درباره فروش کنسرو‌های ماهی تن با قیمت‌های ارزان ۷ تا ۸ هزار تومان اظهار کرد: این موضوع دلایل متعددی می‌تواند داشته باشد که متاسفانه برخی به دلیل نبود نظارت یا کمبود نظارت سوءاستفاده می‌کنند.

نایب رئیس هیات مدیره سندیکای صنایع کنسرو افزود: برخی با سوءاستفاده از موقعیت، درصد وزن آبکش ماهی را کاهش می‌دهند یا ماهی که استفاده می‌کنند از نوع تن نیست و تخلفات مختلفی دیگری که در این باره می‌تواند صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه برخی از کارخانجات مطرح و معتبر محصولات مختلفی تولید می‌کنند، گفت: به عنوان مثال یک نوع محصول تولیدی دارای گوشت تکه‌ای است و محصول دیگر دارای گوشت خرده است و طبق استاندارد ملی کارخانجات اجازه استفاده از این گوشت‌ها را دارند.

بختیاری تصریح کرد: محصولی که گوشت خرده در آن استفاده شده بالطبع قمت تمام شده آن پایین‌تر است بنابراین قیمت فروش آن نیز پایین‌تر خواهد بود.

نایب رئیس هیات مدیره سندیکای صنایع کنسرو افزود: البته برخی با تخلف و قاطی کردن ماهی‌های دیگر از جمله بادبان ماهی یا اسبک، ماهی زرده، ماهی گالیت، ماهی گیش، ماهی سارم و ماهی کتو که ارزان هستند با ماهی تن، قیمت محصول خود را پایین می‌آورند که مصرف کننده نمی‌تواند آن را تشخیص دهد.

بختیاری اظهار کرد: این افراد با انجام این سوءاستفاده ها، تولیدکنندگان متعهد را هم زیر سئوال می‌برند.


انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
0
0
تو گزارش قبلی که گفتی مسیولین مشهد گفتن 20 گرم سبک تر هست .خداییش همه خبر ها ناقص هست
ناشناس
|
-
|
۲۰:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
0
0
اینجا فقط یکی از علل توصیح داده، حتی به اون کنسروتی مورد نطرم ربطش نداده
متخصص آبزیان
|
-
|
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۹
0
1
ماهی زرده جزو تن ماهیان هست
مجید
|
United States
|
۰۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
0
0
کارخانه های تن عملا از نظارت دامپزشکی خارج شده تحت نظارت وزارت بهداشت هستند و تقریبا هیچ نظارتی از نظر نوع ماهی مصرفی و حتی نوع گوشت مصرفی برای تن وجود ندارد .
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه