کد خبر: ۵۵۲۱۵
تعداد نظرات: ۵ نظر

یک دختربچه گلفروش شب گذشته در خیابان‌های شهرری توسط گروهی از سگ‌های ولگرد به شدت مجروح شد و اکنون در بخش مراقبت‌های ویژه بستری است؛ دختر بچه‌ای که قربانی دو معضل است، عدم مدیریت کودکان کار و غفلت از حل مسئله "سگ‌های خیابانی."

به گزارش حکیم مهر به نقل از تسنیم، یک دختربچه گلفروش، شب گذشته در خیابان‌های شهرری توسط سگ‌های خیابانی به شدت مجروح شد و در حال حاضر در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان ولیعصر تحت نظر پزشکان قرار دارد.

«رضا حضرتی»، عکاس و فعال اجتماعی که عکس دلخراش این دختربچه 7 ساله را در اختیار تسنیم قرار داد، می‌گوید: مطلع شدم که یک کودک کار شب گذشته در حال فروختن گل در یکی از معابر شهرری تهران مورد حمله گروهی از سگ‌های خیابانی قرار گرفته و از ناحیه سر، گردن، کتف، کمر و پا دچار جراحت‌های شدید و در پی آن توسط مردم به بیمارستان منتقل شده است.

وی ادامه می‌دهد: این دختربچه هفت ساله پس از آنکه تحت عمل جراحی اولیه قرار گرفت، اکنون در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان ولیعصر بستری است.

حضرتی با بیان اینکه سگ‌ها هنگام تشکیل گروه، به‌ویژه در شب‌ها بر اساس غریزه و طبیعتشان به شدت رفتار تهاجمی به خود می‌گیرند، می‌گوید: شهرداری‌ها و مسئولان شهری که موظف به جمع‌آوری و انتقالشان به پناهگاه‌های مجاز اقدام کنند، اکنون باید پاسخگو باشند.

این فعال اجتماعی از دوستداران حیوانات می‌خواهد از غذارسانی غیراصولی، احساسی و بدون برنامه به سگ‌های بدون ولگرد و خیابان که تنها به افزایش لجام‌گسیخته جمعیت آنها منجر می‌شود و نهایتا چنین حوادث ناگواری را رقم می‌زند خودداری کنند.

وی در پایان با ابراز تاسف از بی‌توجهی مسئولان به‌ویژه دستگاه‌های نظارتی به معضل کودکان کار می‌گوید: متاسفانه این قربانیان بی‌گناه تا جایی مورد غلفت قرار گرفته‌اند که سوء استفاده از آنها و حضورشان در معابر دیگر به امری عادی بدل شده است.

 

انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۹
0
1
الان دوستان حامیان حقوق حیوانات کجا هستند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۹
0
1
آیا افرادی که همواره برای دفاع از حقوق حیوانات پول جمع میکنند و سرپناه میسازند و غذا میخرند، الان هم برای این دختر بیگناه همین کار را خواهند کرد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۹
0
1
متاسفانه حمایت از حقوق حیوانات در کشورهای جهان سوم، یک ژست روشنفکرانه است و جای هیچ گونه توجیهی ندارد، بخاطر این که در این کشورها که انسان ها هنوز نتوانسته اند به حقوق اولیه خود برسند، حمایت از حقوق حیوانات واقعا توجیه پذیر نیست و نمیتواند اولویت باشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۹
0
0
واقعا باید متاسف بود برای افرادی که وقتی به یک حیوان آزار میرسد، صدای آن ها بلند میشود و بیانیه میدهند و ... ولی وقتی یک حیوان اینچنین به یک انسان بی گناه آزار میرساند، اصلا پیدایشان نمیشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۹
0
0
تا زمانی که افراد مسئول، همین ها باشند، وضع همین است
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه