کد خبر: ۵۵۲۲۸
تعداد نظرات: ۱۳ نظر
معاون استاندار تهران:
«محمد امامی امین» افزود: حتما در مورد موضوع شیر، یا منابع شخصی عده ای تامین نشده است یا حب و بغضی علیه این صنعت کشور وجود دارد...

حکیم مهر: معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: علیه کارشناسی که موضوع خلاف واقع وجود سم آفلاتوکسین در شیر را اعلام کرد، اعلام جرم شده است.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایرنا، «محمد امامی امین» روز سه شنبه در ستاد تنظیم بازار استان تهران افزود: پشت این گونه برنامه ها اگر یک رانت برای تخریب صنایع غذایی کشور وجود نداشته باشد، قطعا یک نفاقی هست.

وی یادآورشد: این افراد و برنامه‌ها می خواهند به صنایع لبنی کشور لطمه بزنند.

امامی امین تصریح کرد: حتما در مورد موضوع شیر یا منابع شخصی عده ای تامین نشده است یا حب و بغضی علیه این صنعت کشور وجود دارد.

معاون اداره کل دامپزشکی استان تهران نیز در این جلسه گفت: این استان ۵۰ واحد دامپروری بزرگ دارد که تمامی محصولات تولیدی آنها به طور مستمر آزمایش و پایش می شود.

«سعید کرمی» خاطرنشان کرد: علیه آن کارشناس برنامه ای که با اعلام موضوعی دروغ و غیر کارشناسی در برنامه زنده صدا و سیما به صنعت لبنی کشور لطمه شدیدی زد، اعلام جرم شده است.

وی با بیان اینکه میزان آفلاتوکسین و سموم موجود در لبنیات ایران و تهران به مراتب از استانداردهای جهانی پایین تر است، تاکید کرد: هر هفته ۲۰۰ تن محصولات لبنی به روسیه صادر می شود و چنین اخبار و اطلاعات دروغی ضرر و زیان جدی به این صنعت وارد می کند.

کرمی اظهارداشت: ما برای تولید انواع محصولات لبنی و صادرات آنها گواهی نامه های مختلف ملی و بین المللی را دریافت و با اطمینان وجود سلامت کافی در آنها، اقدام به صادرات محصول می کنیم.

معاون اداره کل دامپزشکی استان تهران گفت: آنانی که چنین اظهارنظری می کنند باید تعمدی در لطمه زدن به صنایع غذایی و لبنی کشور داشته باشند.

در پایان این نشست مصوب شد که برای جلسه آتی ستاد تنظیم بازار، مسئولان برنامه منتشر کننده سخنان این کارشناس، دعوت شوند و توضیح لازم را ارائه کنند.

به گزارش ایرنا، طی روزهای اخیر طرح ادعاهایی در مورد دوز بالای سم آفلاتوکسین در مواد غذایی و لبنی در یکی از برنامه های صدا وسیما، سبب نگرانی های در جامعه شده است.

آفلاتوکسینAflatoxin) ) قارچی است که میزان زیاد آن که از طریق مواد غذایی آلوده مانند تخم مرغ، شیر و محصولات لبنی وارد بدن انسان می شود می‌تواند سرطان زا باشند.

«محمد حسین عزیزی» مدیر کل نظارت بر فرآورده های غذایی وزارت بهداشت گفت: همه شیرهایی که به کارخانه های صنایع لبنی می رود از دامداری های صنعتی است و هیچ موردی از آلودگی علوفه دام ها به آفلاتوکسین را در دامداری های صنعتی نداریم بنابراین میزان این قارچ در شیرهایی که در کارخانه ها تولید می شود، بسیار اندک است.

 

مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۱۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
0
5
خواهشا علیه ............ بابت عدم اجرای ماده ی ۱۹ اعلام جرم بفرمایید چون دارند سلامت وامنیت غذایی کشور رو به سخره می گیرند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
0
6
خدایا اینا دیگه کی هستند. نوشته آفلاتوکسین قارچه!!!! هنوز فرق بین قارچ و سم رو نمیدونه، اعلام جرم هم می‌کنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۹
بنازم به این سوادشان
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۹
خبرگزاری ایرنا اظهار نظر کرده است نه مسئول سازمان دامپزشکی.

در ضمن، همین که محصولات لبنیاتی ایران به اروپا و کشورهای دیگر هم صادر می شود و اینکه سرطان کبد ناشی از آفلاتوکسین و نه سرطان پیامد هپاتیت های ویروسی، بنا بر اعلام فوق تخصص های گوارش در ایران به تعداد انگشتان دست است، نشانه این است که میزان آفلاتوکسین در لبنیات ایران پایین تر از مرز خطرناک است.

یعنی این همه متخصص بهداشت مواد غذایی مثل خانم دکتر گیتی کریم استاد پر افتخار بازنشسته دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران دروغ می گویند؟؟!
حیرت زده.
|
United States
|
۱۷:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
1
4
افلاتوکسین قارچی است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۹
حیرت زده جان عزیز
تازه مکشوف فرموده اند
از این به بعد
آفلاتوکسین ، قارچی از از رده سخت پوستان و زیر رده تک سمی ها - شاخه گوشتخواران و در نهایت ، تک لپه ای ها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
0
3
خواهشا یه سری به کشتارگاههای صنعتی استان بزنید اونوقت اعلام جرم بفرمایید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
0
2
«محمد حسین عزیزی» مدیر کل نظارت بر فرآورده های غذایی وزارت بهداشت گفت: همه شیرهایی که به کارخانه های صنایع لبنی می رود از دامداری های صنعتی است

نه بابا
شیرهای جمع آوری شده از روستاهای آذربایجان غربی که به کارخاتجات تهران حمل میشن ، چی میشه؟
تو راه گم میشه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
1
4
متن توبه نامه گالیله رو به خاطر اینکه کارشناس محترم قطعا به کارش میاد گذاشتم.
«من، گالیله‌ئو گالیله‌ئی، فرزند وینچنزو، اهل فلورانس، در هفتادمین سال زندگی در مقابل شما به زانو درآمده‌ام و درحالی‌که کتاب مقدس را پیش چشم دارم و با دست‌های خود لمس می‌کنم توبه می‌کنم و ادعای خالی از حقیقت حرکت زمین را انکار می‌کنم و آن را منفور و مطرود می‌دانم. با هدایت عالیجنابان و طلب مغفرت از درگاه پروردگار آشکارا می‌گویم: این نظر که خورشید ثابت است و زمین به دور آن می‌چرخد، نظری سخیف و باطل است که هرگز نباید در جایی تدریس و اشاعه شود. من برائت ابدی خود را از این نظریه اعلام می‌کنم. حقیقت روشن این است که زمین مسطح و ثابت است، این خورشید و ستارگان هستند که پیوسته دور زمین می‌چرخند. در برابر سروران گرامی و همه مسیحیان مایل هستم کمترین شائبۀ بی‌ایمانی را از خود دور کنم. با قلبی پاک و ایمانی استوار از چنین افکار کفرآمیز برائت می‌جویم. سوگند می‌خورم که نه به صورت کتبی و نه به شکل شفاهی کلمه‌ای برخلاف کلام مقدس ادا نخواهم کرد. در برابر شما اعلام می‌کنم که اینک به بطلان و نادرستی عقاید پیشین خود واقف شده‌ام و نور ایمان به قلبم تابیده است. اکنون هر حکم و جزایی که برایم تعیین شود با میل و رغبت خواهم پذیرفت. در پایان متذکر می‌شوم که برای کسب اطمینان از صحت و دقت اعترافات خود، هر آنچه در اینجا گفتم را پیش از این با شعور و هشیاری کامل با خط خود روی کاغذ آورده‌ام، تا هیچ خللی در آن راه نیابد.»

نقل است که چون گالیله توبه کرد و از جا برخاست و بیرون رفت، کسانی که در آنجا بودند دیدند که او با انگشت در روی زمین نوشته است: با این همه زمین حرکت.
با یک جستجوی ساده در پایان نامه ها و مقالات چاپ شده بی مصرف در جامعه ، میشه عمق فاجعه رو فهمید . حالا به حضرات برخورده باشه مهم نیست ، با دادگاهی کردن کارشناس چیزی تغییر نخواهد کرد.
آئینه چون نقش تو بنمود راست
خود شکن آئینه شکستن خطاست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۹
کاش می تونستم صد تا لایک بزنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۹
0
1
کجا هستند کسانی که نقش اساسی دامپزشکی را در تداوم حیات اقتصادی دامپروری که اساسا از طریق تضمین سلامت غذایی محصولات دامی و امکان فروش داخلی و صادرات آنهاست نادیده می گرفتند و آن را یک رشته دامپروری معرفی می کردند؟؟!

در صورتی که توجه ندارند که اگر سازمان دامپزشکی و دکتران دامپزشک نباشند که سلامت و بهداشت شیر، گوشت، مرغ، تخم مرغ و ماهی را از مزرعه تا سفره مردم تایید کنند، تمام تولیدکنندگان دام و طیور ورشکست خواهند شد و مردم لب به تولیدات آنها نخواهند زد!

به طوری که در جهان پیشرفته، دامداران مهمترین رکن بازاریابی اقتصادی خود را در این می دانند که سازمان دامپزشکی از نظر بهداشت انسان، سلامت تولیدات آنها را تایید کند.

به همین دلیل ایتالیا هوشمندانه با توجه تجمیع تمام ارکان بهداشتی خود از جمله معاونت مستقل دامپزشکی در وزارت بهداشت،
پاکترین و سالمترین کشور جهان در تولیدات دامی شناخته شده است و این کشور با افتخار فراوان هم در گردشگری مواد غدایی بهداشتی و هم در صادرات مواد غذایی دامی سالم و بهداشتی حرف اول را در دنیا می زند و سودهای سرشار نصیب تولیدکنندگان دام و طیور خود می کند.
ناشناس
|
Greece
|
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
0
0
درود بر کارشناسان جدید حوزه دامپزشکی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۱
0
0
ببینید الان هم اون کارشناس باهاش برخورد میشه، این میون نقش صدا و سیما که احتمالا الان در حال برنامه ریزی پروژه بعدیش برای ایجاد تشویش و پمپاژ نگرانی در جامعه هست کاری ندارند یا نداریم یا نداشته اند، راستش توی زمان فعلش مونده ام از بس که از این صدا و سیما خیانت و پرونده نیمه کاره یا دست نخورده سراغ داریم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه