کد خبر: ۵۵۶۹۲
تعداد نظرات: ۱ نظر
 

در حال حاضر 20 درصد تخم مرغ کشور بصورت بسته بندی شده در بازار عرضه می‌شود که با طرح برنامه ملی ارتقای کیفیت بهداشت و تضمین سلامت تخم‌مرغ دچار تحول جدی خواهد شد و امید است تا روز جهانی تخم مرغ در سال 99، تمام تخم‌مرغهای عرضه شده در بازار کشور بصورت بسته بندی شده و قابل رهگیری عرضه شود .

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، «دکتر علیرضا رفیعی‌پور» رئیس این سازمان امروز در آیین رونمایی از سند برنامه ملی ارتقای کیفیت بهداشت و تضمین سلامت تخم‌مرغ که در محل سالن اجتماعات اتاق بازرگانی تهران برگزار شد، اظهار نمود، تولید تخم‌مرغ در واحدهای صنعتی طیور در سال 98 به حدود 980 هزار تن خواهد رسید و تولید تخم مرغ و سایر ماکیان روستایی در سال 98 نیز حدود 105 هزار تن برآورد شده است.

وی با بیان اینکه در مجموع 1632 مرغداری تخمگذار در کشور در حال تولید تخم مرغ هستند، تصریح کرد: بیش از 83 درصد ظرفیت مرغداریهای کشور در 12 استان کشور است و بیش از 140 واحد بسته بندی مستقل و وابسته در استانهای مختلف کشور هستند که حداقل 120 فقره آن در استانهای آذربایجان شرقی، تهران، خراسان رضوی، البرز، اصفهان، قم، قزوین، یزد، فارس، گلستان، مرکزی و سمنان قرار دارد.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه در حال حاضر تعداد 11 کارخانه تولید مایه پاستوریزه تخم مرغ و 4 کارخانه تولید پودر تخم مرغ در کشور فعال هستند، تصریح کرد: سرانه مصرف تخم‌مرغ بر اساس اعلام ستاد کشوری ترویج مصرف تخم‌مرغ در سال 97 به 203 عدد برای هر نفر در سال رسیده که پیش بینی می شود در سال 98 به عدد 206 برسد که تا عدد مطلوب 250 عدد در سال برای هر نفر هنوز فاصله قابل توجهی دارد.

رفیعی‌پور با بیان اینکه در حال حاضر 20 درصد تخم مرغ کشور بصورت بسته بندی شده در بازار عرضه می‌شود که با این طرح دچار تحول جدی خواهد شد، اظهار امیدواری کرد تا روز جهانی تخم مرغ در سال 99 ، تمام تخم‌مرغهای عرضه شده در بازار کشور بصورت بسته بندی شده و قابل رهگیری عرضه شود.

 
 
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
K1
|
Korea, Republic of
|
۰۷:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
0
0
........... دست در دست هم دادن تا ارزان ترین منبع پروتئینی موجود رو هم مبتلا به هزینه های زاید بسته بندی بکنن و مردم کم درآمد رو بیشتر تحت فشار قرار بدن
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه