کد خبر: ۵۵۸۷۵
تعداد نظرات: ۳ نظر

«دکتر کامیار داهیم» مدیر کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی با اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط اکیپ‌های دامپزشکی در مناطق زلزله زده بخش قطور  و روستاهای اطراف در شهرستان خوی از هماهنگی و تعامل مناسب دامپزشکی بخش دولتی و سایر ادارات از همان ساعات ابتدایی وقوع زلزله، در بخش قطور درشهرستان خوی خبر داد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی، وی گفت: سه اکیپ دامپزشکی از شهرستان خوی و یک اکیپ از شهرستان سلماس علاوه بر جمع آوری لاشه های تعداد 65 راس دام سبک که در زیر آورار تلف شده بودند خارج و دفن بهداشتی لاشه ها و سمپاشی امکان دامی نیز توسط اکیپ های دامپزشکی صورت گرفته است.  

دکتر داهیم با اشاره به اینکه: با توجه به کوهستانی بودن و همچنین برودت هوا و بارندگی در روستاهای زلزله زده کار با دستگاه ها آوار برداری و خارج نمودن لاشه های دامها از زیر آوار بسیار دشوار می باشد و در مورد تلفات احتمالی نیز گفت: بنا به گزارشگیری تیم های واکنش سریع بنا به اظهارات ساکنین روستاهای اطراف بخش قطور تعداد 900 راس دام سبک در روستای کوتان آباد و 1200 راس دام سبک در روستای گیرنا ویک در زیر آور مانده اند.

دکتر داهیم ادامه داد: اکیپ های واکنش سریع و فعال دامپزشکی نیز و با حضور به موقع در روستاهای زلزله ده بخش قطور در شهرستا خوی جمع آوری لاشه ها را آغاز کرده اند که پس از دفن بهداشتی آنها اقدام به سمپاشی کامل نیز نموده اند.  

وی گفت : جهت جلوگیری از شیوع هر گونه بیماری عفونی در مناطق زلزله زده، خود اهالی نیز باید با اکیپ های دامپزشکی همکاری نمایند تا هر چه سریع تر عملیات دفن بهداشتی لاشه های احشام تلف شده و سمپاشی جایگاه های نگهداری دام به اتمام برسد.

 
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۹
0
1
دامپزشکی مسیر اشتباهی را در پیش گرفته که نشان از تدبیر اندک دارد

جمع آوری لاشه در حوادث طبیعی (که عامل بیماری واگیر در ایجاد تلفات نقشی نداشته) وظیفه دامپزشکی نیست بلکه اقدامات درمانی برای دامهای مصدوم و پیشگیری از بیماریهای بعدی ، وظیفه ایشان است که از منظر مدیریت بحران و پدافند غیر عامل بایستی تدابیری اندیشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۱
0
1
این نتیجه آگاهی پایین دست اندرکاران است
عدم آشنایی به وظایف اصلی و مهم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
0
1
«دکتر داهیم ادامه داد: اکیپ های واکنش سریع ...... جمع آوری لاشه ها را آغاز کرده اند که پس از دفن بهداشتی آنها اقدام به سمپاشی کامل نیز نموده اند.»
چند سئوال دارم
1 - چرا سمپاشی . مگر کانون ب کریمه هست
2 - آیا منظورشان ضدعفونی هست؟ (آخه سمپاشی با ضد عفونی فرق داره)
3 - وقتی اکیپ واکنش سریع!!! شما بلافاصله دامهای تلف شده را از زیر برف و آوار دراورده ، و دما هم زیر صفر هست، چه نیازی به ضد عفونی هست؟ مگر لاشه ها متعفن شده بودن؟
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه