کد خبر: ۵۵۹۷۹
تعداد نظرات: ۶ نظر

این روزها در حاشیه جاده‌های روستایی جنوب ورامین، لاشه‌های متعددی از دام‌های تلف شده‌ای مشاهده می‌شود که سگ‌های ولگرد دور آن‌ها جمع شده‌اند و این وضعیت، به معضلی جدی برای سلامت منطقه تبدیل شده است.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایرنا، طی یک هفته گذشته و در حاشیه جاده ورامین به چرمشهر، لاشه تعدادی دام رها شده است که این امر علاوه بر ایجاد مناظر ناخوشایند جمع شدن سگ‌های ولگرد، سلامت مردم به ویژه روستانشینان آبباریک، دمزآباد و خالدآباد را نیز تهدید می‌کند.

صاحبان این دام‌ها که اغلب به دلیل بیماری تلف شده‌اند، شبانه آن‌ها را کنار جاده رها می‌کنند تا هزینه امحاء آن را نپردازند؛ اقدامی غیرقانونی که خطرات بسیاری را با خود به همراه دارد.

به گفته دهیار روستای آبباریک، با وجود گشت‌زنی‌ها مستمر، افرادی که این تخلف‌ها را انجام می‌دهند، شناسایی نشده‌اند.

«حبیب رضازاده» گفت: دهیاری به دلیل کمک به سلامت جامعه و همکاری با دستگاه‌های مختلف از جمله شبکه دامپزشکی، تاکنون چندین لاشه دام‌های رها شده را جمع آوری و امحا کرده است.

وی افزود: با وجود گشت زنی مستمر نیروهای دهیاری، تاکنون افرادی که به این کار دست می‌زنند شناسایی نشده‌اند.

رئیس شبکه دامپزشکی ورامین نیز در این باره گفت: دام‌های رها شده درکنار جاده‌ها، اغلب به دلیل بیماری‌های مختلف تلف شده‌اند و رها شدن آن‌ها باعث انتشار بیماری‌ می‌شود.

محمد جعفرپور افزود: متولی جمع آوری لاشه دام‌ها شبکه دامپزشکی نیست ولی در صورت مشخص شدن فرد خاطی، این افراد به دادگاه معرفی شده و به جرم تهدید علیه سلامت عمومی، با جرائم سنگین مواجه می‌شوند.

وی اظهار کرد: با خورده شدن لاشه این دام ها توسط حیوانات گوشت‌خوار و سگ‌های ولگرد چرخه بیماری انگلی، ویروسی و باکتری ادامه پیدا کرده و بیماری در منطقه بیشتر می‌شود.

ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.


 
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۴
0
2
قبول نیست
چون این تلفات ها در GIS ثبت نشده
پس وجود ندارد

عزیزان
مبادا فکر کنید که تلفاتی وجود دارد
..............................
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۴
0
1
این گزارش فرار رو به جلو است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۴
0
0
رهاسازی لاشه ها در حاشیه روستاهای ورامین و تهدید سلامت عمومی اتفاق تازه ای نیست، حال چه شده که شبکه ورامین ادعا می نماید به ایشان ارتباطی ندارد؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom |
۰۸:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۵
ما که فراتر از قانون نیستیمم ،اشغال جمع کنم نیستیم دامپزشکی هیچ وظیفه ای در قبال جمع اوری لاشه نداره ،فقط نظارت بر امحا لاشه ها اونم با همراهی محیط زیست و شبکه بهداشت ، از بینن بردن صحیح لاشه برعهده دامدار هست و در صورت چنین تخلفی در شهر این امر برعهده شهرذاریها و در روستا بر عهده دهیاریهاست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۴
0
0
کار دشمن است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۵
0
0
روستاهای اب باریک و دمز اباد ورامین محل تجمع چهل هزرتا دام پرواری هست که اکثرا در دامداری هایی با شرایط بهداشتی نامناسب نگهداری میشوند و پروانه فعالیت ندارن. تلف شدن روزانه سه چهار دام از این جمعیت دام طبیعی هست . ولی متاسفانه در کمال بی مسئولیتی لاشه ها را به جای دفن بهداشتی کنار جاده ها رها میکنند
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه