کد خبر: ۵۶۳۰۸

مدیر جهاد کشاورزی خرم‌ آباد گفت: ورود محموله‌های مرغ زنده و کشتار شده بدون مجوز به خرم‌ آباد ممنوع شد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، «مراد بیرانوند» مدیر جهاد کشاورزی خرم‌آباد روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: میزان مصرف مرغ گرم در بازار خرم‌آباد به دلیل مشکلات ناشی از شیوع بیماری کرونا و تعطیلی مراکز عمده مصرف همچون رستوران‌ها و تالار‌ها کاهش داشته است.

او تصریح کرد: با هماهنگی و دستور فرماندار خرم‌آباد و پیگیری و مساعدت تعاونی مرغداران، شبکه دامپزشکی و پاسگاه‌های انتظامی از ورود مرغ زنده و محموله‌های مرغ کشته بدون مجوز به خرم‌آباد جلوگیری شود.

مدیر جهاد کشاورزی خرم‌آباد با بیان اینکه عمده فروشان سطح شهر از کشتارگاه‌های خرم آباد نیاز روزانه خود را تا رفع بحران تامین کنند افزود: کشتارگاه‌های شهرستان نیز بر اساس لیست و با اولویت اقدام به کشتار نمایند.

بیرانوند ادامه داد: مدیریت جهاد کشاورزی و شبکه دامپزشکی لیستی از جوجه ریزی بهمن ماه را با اولویت مرغ آماده کشتار با تاریخ جوجه ریزی بالاتر از ۵۰ روز تهیه و در اختیار کشتار گاه‌ها قرار دهند.

او با اشاره به اینکه توجه به کشتار مرغ سایز (۱.۵ تا ۱.۸۰۰) کیلو گرم باید در دستور کار ستاد تنظیم بازار استان قرار گیرد اظهار کرد: ۲ واحد کشتارگاه افلاک طیور و پر طلایی خرم آباد که شرایط نگهداری و کشتار مرغ سایز را دارند در اسرع وقت نسبت به انعقاد قرار داد کشتار با شرکت پشتیبانی اقدام نمایند.

مدیر جهاد کشاورزی خرم‌آباد افزود: به منظور جلوگیری از ضرر مرغداران و ادامه روند تولید در دوره‌های بعد، شرکت پشتیبانی دام استان اعلام آمادگی کرده که تا پایان بحران موجود بدون سقف اقدام به خرید مرغ سایز خواهد کرد.

بیرانوند ادامه داد: هم اکنون چهار کشتارگاه سطح استان در حال خرید و کشتار می‌باشند، مرغداران متقاضی می‌توانند با هماهنگی اتحادیه استان نسبت به تحویل مرغ سایز خود اقدام نمایند.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه