کد خبر: ۵۶۵۰۱

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد در خصوص مصاحبه منتشر شده تحت عنوان «سگ های بلاصاحب یزد به دلیل شیوع کرونا امحاء می شوند» پیامی ارسال کرد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از یزد آوا، رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد در خصوص مصاحبه درج شده در پایگاه خبری تحلیلی یزد آوا تحت عنوان «سگ های بلاصاحب یزد به دلیل شیوع کرونا امحاء می شوند» جهت تنویر افکار عمومی و پاسخ به شبهات مطرح شده پیامی صادر کرد. 

متن پیام به شرح ذیل است؛ 

بسم الله الرحمن الرحیم 

در پاسخ به مطلب درج شده در پایگاه خبری تحلیلی یزد آوا تحت عنوان «سگ های بلاصاحب به دلیل شیوع کرونا امحاء می شوند» حمید رضا رحیمدل رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد جهت تنویر افکار عمومی و پاسخ به شبهات مطرح شده، توضیحاتی را ضروری دانسته و به استحضار شهروندان شریف یزد می رساند: 

بر اساس شواهد موجود، ویروس کرونا از انسان به انسان منتقل و باعث انتشار بیماری می‌شود که تاکنون شواهدی مبنی بر اینکه سگ‌ها یا حیوانات خانگی بتوانند ویروس را به انسان منتقل کنند، وجود ندارد. 

لذا هرگونه تشخیص ویروس کرونا در حیوانات بایستی به سازمان های مربوطه گزارش داده شود و مدیریت خطر در این زمینه باید به طور مناسب انجام شود. 

بنابراین درخصوص نحوه جمع آوری سگ های ولگرد سطح شهر یزد، ابتدا با تماس ها و درخواست های مردمی با سازمان مدیریت پسماند و مشخص شدن محل حضور حیوان، اکیپ زنده گیری پیمانکار بخش خصوصی در محل حاضر شده و با استفاده از روش‌های نوین (داروی بیهوشی کتامین ۱۰ درصد حیوانی) حیوان جمع آوری و به کمپ موقت انتقال داده می‌شود تا پس از معاینه دامپزشک و تشخیص بیماری و تایید آلوده بودن حیوان طبق پروتکل ابلاغی انجام می شود.

روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه