کد خبر: ۵۷۱۲۴
تعداد نظرات: ۲ نظر

مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز با اشاره به جمعیت بالای سگ‌های بلاصاحب در حواشی شهرها و احتمال گرگ در این حواشی گفت: اگر جمعیت سگ‌های بلاصاحب کنترل نشود احتمال جفتگیری گرگ و سگ و شکلگیری گرگاس دور از انتظار نیست.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایسنا، «فردین حکیمی» در خصوص شکل‌گیری گونه گرگاس که حاصل جفتگیری سگ و گرگ است در استان البرز گفت: نمی‌توان منکر این موضوع شد چون با توجه به جمعیت بالای سگ‌های بلاصاحب و حضور گرگ در حاشیه شهر احتمال جفتگیری و شکل گرفتن این گونه دورگه وجود دارد.

حکیمی افزود: یکی از جنبه‌های تأکید بر کنترل جمعیت سگ‌های بلاصاحب به همین دلیل است چون وقتی جمعیت سگ‌های بلاصاحب زیاد شود تداخل زیستگاهی پیش آمده و احتمال جفتگیری میان سگ و  گرگ بالا می‌رود.

وی ادامه داد: منطقه حلقه دره در استان البرز یکی از مناطق حساس به شمار می‌رود که هم جمعیت سگ بلاصاحب در آن بالاست و هم با توجه به اینکه در حاشیه شهر قرار گرفته احتمال حضور گرگ در آن وجود دارد.

این مسئول در خصوص اینکه آیا تاکنون گونه گرگاس در استان مشاهده شده است یا خیر هم اعلام کرد:  سال گذشته یک مورد در ماهدشت مشاهده شد اما فعلاً خطری تحت عنوان گرگاس وجود ندارد ولی این موضوع دور از انتظار نیست.

وی در خصوص اینکه در برخی استان‌های کشور برخی افراد اقدام به پرورش این گونه می‌کردند اعلام کرد: تاکنون موردی از پرورش گرگاس در استان البرز نداشته‌ایم اما اگر با این موضوع مواجه شویم قطعاً برخورد خواهیم کرد.

حکیمی در خصوص کنترل جمعیت سگ‌های بلاصاحب در استان البرز هم اعلام کرد: تاکنون اقداماتی در این زمینه انجام شده اما به حد رضایت‌بخش نیست.

وی افزود: تأکید ما در این بخش کنترل جمعیت سگ‌های بلاصاحب است نه کشتار با سلاح گرم و ...

گفتنی است در شرایطی که گونه گرگاس متولد شود ویژگی درندگی را از گرگ و ویژگی نترس بودنش را از سگ به ارث می‌برد و به این ترتیب نسبت به گرگ حمله‌ورتر خواهد بود و به این ترتیب جان انسان را به خطر می‌اندازد.

 
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
همکار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۵
1
0
چند سال معماریان داره همینو میگه
اما کو گوش شنوا!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۵
دکتر آل داوود گفته بودند
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه