کد خبر: ۵۷۳۶۳
 
 

وزیر جهاد کشاورزی طی نامه ای به مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور دستور داد تا گزارشی کامل و روزانه از روند خرید گوشت مرغ و اوضاع صنعت مرغداری در اختیار وی قرار دهد :

به گزارش حکیم مهر به نقل از ITPNews ، متن نامه به شرح زیر است:

جناب آقای عباسی معروفان

مدیرعامل محترم شرکت پشتیبانی امور دام

سلام علیکم

با عنایت به شرایط حاکم بر صنعت طیور و در راستای وظایف شرکت پشتیبانی امور دام و حمایت از مرغداران و کاهش ضرر و زیان آنها، ضروری است موارد ذیل در اسرع وقت اقدام و گزارش کاملی از روند اجرای آنها به صورت روزانه به اینجانب، ارائه گردد .

1. ارائه گزاش دقیق از میزان خرید روزانه مرغ مازاد از ابتدای سال جاری به تفکیک زنجیره ها، تشکل ها، مرغداران وکشتارگاه ها و علل کاهش آن در هفته های اخیر .

2. ارائه گزارش دقیق از روند اجرایی شدن توافق فروش 25 هزار تن مرغ (ترجیحا مرغ غیر منجمد و تازه) موضوع ابلاغیه سازمان برنامه و بودجه و دلایل عدم تحقق این مهم تا کنون .

3. ارائه گزارش دقیق از میزان صادرات گوشت مرغ منجمد در چند ماه اخیر علی رغم حذف عوارض صادراتی برای آن شرکت

4. ارائه گزارش کامل از وضعیت موجود ذخایر گوشت مرغ و تاریخ انقضای آنها به تفکیک ماه و راهکارهای مدیریت آنها

5. از تاریخ ابلاغ این نامه تا اطلاع ثانوی و رسیدن به شرایط پایدار در تولید و قیمت گوشت مرغ، با همکاری کامل و موثر سازمان دامپزشکی و کشتارگاهها، روسای سازمان جهادکشاورزی استان ها، تشکل ها و با تمام امکانات موجود، بدون فوت وقت مکانیسمی طراحی نمایید تا با حذف واسطه ها، کشتارگاه ها و غیره روزانه بیش از 1500 تا 2000 تن مرغ مازاد مستقیما از زنجیره ها ، تشکل ها و مرغداران، با قیمت مصوب خریداری، جمع آوری و ذخیره گردد به طوریکه حداکثر منافع ناشی از این اقدام نصیب تولیدکنندگان مرغ شود .

6. با عنایت به موافقت سازمان دامپزشکی و وجود تقاضای بالقوه در کشورهای همسایه، با اخذ مجوز احتمالی و لازم از کارگروه تنظیم بازار و دستگاه های ذیربط به همکاری تشکل ها و استانداران استان های مرزی، شرایط لازم برای صادرات مرغ زنده عملیاتی گردد .

کاظم خاوازی
وزیر جهادکشاورزی

 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه