کد خبر: ۵۷۴۵۳
تعداد نظرات: ۳ نظر

مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی با بیان اینکه در چند ماه اخیر ارزی برای تهیه واکسن و تامین نهاده‌های دامی تخصبص نیافته است گفت: تهیه این اقلام نیازمند تخصیص ارز مورد نیاز است.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان خراسان رضوی، «دکتر احمد شریعتی» در جلسه معرفی رییس جدید شبکه دامپزشکی رشتخوار افزود: سهم دامپزشکی استان خراسان رضوی از اعتبارات تملک دارایی‌ها و سرمایه‌ای در سال گذشته ۳۹ درصد بود و در چند ماه اخیر نیز در این سازمان هیچگونه ارزی برای تهیه واکسن و نهاده های دامی تخصیص داده نشده است.

وی ادامه داد: شبکه دامپزشکی از جمله سازمان‌هایی است که در برنامه کاری خود تنوع بسیار دارد و در کنار مباحث مربوط به حوزه دام مسایلی مانند سلامت، آموزش و تحقیقات را در دستور کار دارد و این امر باعث شده است دامپزشکی در جایگاه ویژه قرار گیرد.

مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی گفت: باید در حوزه دامپزشکی و بیماری‌های مشترک بین دام و انسان مراقبت‌ها و پیشگیری‌های لازم صورت گیرد زیرا  به محض شیوع یک بیماری مشترک، ضرر و زیان بسیار بوجود می‌آید که باید با اتخاذ راهکار درست و اصولی از آن جلوگیری کرد.

فرماندار رشتخوار  نیز گفت: ۸۵  درصد جمعیت مردم این شهرستان در روستاها ساکن هستند و زندگی مردم این منطقه با دامداری عجین شده است و کشاورزی و دامداری دو مقوله وابسته برای مردم این خطه محسوب می‌شود.

خالقداد عرب افزود: از ابتدای سال جاری حدود ۳۰۰ میلیمتر بارندگی در رشتخوار ثبت شده و هم اکنون مراتع و مزارع این شهرستان در بهترین وضعیت ممکن قرار دارد و چرای دام ها نیز به راحتی انجام می‌‍پذیرد.

در این مراسم «دکتر حسن صادقی» به عنوان سرپرست جدید شبکه دامپزشکی رشتخوار معرفی و از خدمات ۲ ساله دکتر حسین اکبری نسب رییس سابق دامپزشکی این شهرستان قدردانی شد.

رشتخوار بیش ‌از ۳۰۰ هزار راس دام سبک و سنگین دارد و سالیانه بیش از ۳۵۰ هزار تن محصول دامی در این شهرستان تولید و روانه بازار می‌شود.

 
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۲
ناشناس
|
Portugal
|
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
0
2
تخصیص ارز به دارو و واکسن و نهاده مطلقا اشتباهه
چون به سود تولید و مصرف کننده نیست
فقط فساد و رانت ایجاد میکنه
ناشناس
|
Germany
|
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
0
2
جناب دکتر عزیز باید جلوی مافیا که وارد کننده این جور کالاهای اساسی هستند گرفته بشه
ناشناس
|
United States
|
۱۶:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
0
0
............ شرکت های دارویی .......... از یه طرف تبصره ۲۳ رو پرداخت نکرده اند از یه طرف مالیات بر ارزش افزوده ............................
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه