کد خبر: ۵۷۴۶۲

با بسته شدن کشتارگاه ها و آسیب دیدن زنجیره عرضه مواد غذایی، بسیاری از کشاورزان آمریکایی دام و مرغ های خود را معدوم می کنند چون هیچ بازاری برای این حیوانات، هیج غذایی برای نگهداری آنها و هیچ پولی برای غذا دادن به آن ها ندارند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از تسنیم، حدود 1000 مرغ خوش شانس آمریکایی از یک مزرعه در ایالت آیووا که پرندگان خود را به خاطر کاهش تقاضا برای تخم مرغ در اثر شیوع ویروس کرونا معدوم می کرد فرار کرده و با دو هواپیما به یک منطقه حفاظت شده در کالیفرنیا برده شدند.

 با بسته شدن کشتارگاه ها و آسیب دیدن زنجیره عرضه مواد غذایی، بسیاری از کشاورزان خوک ها و مرغ های خود را معدوم می کنند چون هیچ بازاری برای این حیوانات، هیج غذایی برای نگهداری آنها و هیچ پولی برای غذا دادن به آن ها ندارند.

«انیمال پلیس» نام یک خیریه برای حفاظت از حیوانات اهلی است که هفته گذشته این مرغ های آمریکایی را از مزرعه ای در آیووا نجات داد. مالک این مزرعه 140,000 پرنده خود را به خاطر شیوع ویروس کرونا معدوم کرده است.

این خیریه معمولاً حیوانات را از سراسر ایالت کالیفرنیا با کامیون به پناهگاه خود در کالیفرنیای شمالی می‌رساند ولی توانسته با دریافت کمکهایی محدوده فعالیت خود را به میدوست هم برساند. این گروه پس از آزمایش شرایط سلامتی پرندگان، آنها را به کشاورزان دیگر می‌سپارد.

قیمت تخم مرغ در آغاز تعطیلی های اعمال شده توسط دولت در ماه مارس و هجوم مردم به فروشگاه ها افزایش یافت ولی بعد به سرعت پایین آمد. اطلاعات وزارت کشاورزی آمریکا نشان می‌دهد یک دوجین تخم مرغ در روز جمعه 89 سنت قیمت داشت در حالی که قیمت آن در دهم آوریل 2.83 دلار بود.

«کن کلیپن»، رئیس انجمن ملی کشاورزان تخم مرغ در آمریکا می گوید حدود 22 درصد از این تخم‌مرغ ها به رستوران ها، هتل ها و سایر خدمات غذایی می روند.

وی گفت: وقتی 22 درصد از بازار خود را از دست می دهید بسیار دردناک است. این اتفاق همین حالا افتاده است.

منبع: رویترز

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه