کد خبر: ۵۷۷۷۲
تعداد نظرات: ۱ نظر

وزیر جهاد کشاورزی گفت: بانک مرکزی ارز مورد نیاز واردات نهاده‌های دامی را که مدتی با مشکل مواجه بود، تامین و اختصاص داد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از صدا و سیما، «کاظم خاوازی» وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه نشست مشترک با معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه بخش قابل ملاحظه‌ای از نهاده‌های دامی که در گمرکات مانده بود آزاد شده است، گفت: تنها در روز‌های اخیر ۳۰ هزار تن نهاده‌های دامی از بندر امام ترخیص شده و به سرعت در حال توزیع در کشور است.

وی افزود: وزیر راه هم توجه ویژه‌ای به این موضوع داشته و علی رغم اینکه در فصل برداشت گندم هستیم ناوگان بسیاری درگیر حمل و نقل این محصول است، کامیون‌های مورد نیاز حمل نهاده‌های دامی نیز اختصاص یافته و نگرانی در خصوص رسیدن این نهاده‌ها به مرغ داران و دامداران وجود ندارد.

وزیر جهاد کشاورزی در ادامه گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته در مراحل بعدی هم ارز مورد نیاز تامین نهاده‌های دامی توسط بانک مرکزی تامین می‌شود و امیدواریم بزودی شرایط مناسب در بازار نهاده‌ها دامی به وجود بیاید.

آقای خاوازی تصریح کرد: می‌توان گفت مشکلات موجود در تامین نهاده‌های دامی حل شده و تنها نکته باقی مانده این است که نهاده‌ها به سرعت به دامداران و مرغداران برسد که این موضوع نیز در حال انجام است.

وی اضافه کرد:​ بخش کشاورزی مشکلات بسیاری دارد که از طریق ورود دانش و فناوری به این بخش قابل حل است.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: با توجه به همکاری تنگاتنگ با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، افق خوبی برای ورود دانش به بخش کشاورزی و بی نیازی از واردات بسیاری از محصولات کشاورزی دیده می‌شود.

آقای خاوازی گفت:​ تامین نهاده‌های وارداتی و هوشمند سازی کشاورزی از طریق شرکت‌های دانش بنیان از اولویت‌های وزارت جهاد کشاورزی است در این وزارتخانه از شرکت‌های دانش بنیان و استارت آپ که در این حوزه بتوانند نقش ایفا کنند حمایت می‌کند.
 
وی افزود: از جمله این حمایت ها، تسهیل در صدور مجوز و دادن تضامین مختلف برای فعالیت این شرکت هاست.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: در حال حاضر شرکت‌های دانش بنیان و استارت آپ‌هایی وجود دارد که در تامین کود‌های شیمیایی و زیستی می‌توانند کمک شایانی به بخش کشاورزی کنند و در جلسه امروز با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مقرر شد که با این شرکت‌ها فعالیت تنگاتنگی داشته باشیم.قای خاوازی همچنین ابراز امیدواری کرد:​ در آینده نزدیک یک میلیون تن خوراک دام با استفاده از سرشاخه‌های نیشکر که توسط شرکت‌های دانش بنیان تولید شده است به بازار عرضه شود.

وی ادامه داد: این موضوع می‌تواند کمک شایانی به کاهش واردات نهاده‌های دامی کند و هدف وزارت جهاد کشاورزی حمایت از توسعه این دست تولیدات است.

 
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۰
0
0
امنیت غذایی، حفظ سرمایه های دامی، اشتغال زایی، طب نظامی، درآمدهای ارزی و صنعت گردش گری همه از نتایج مثبت تضمین سلامت غذایی هستند که جناب آقای دکتر ماکنعلی ریاست محترم سازمان سلامت محور دامپزشکی،
هوشمندانه از سلامت غذایی و مبارزه با زئونوزها برای پوشش دادن همه این نتایج مثبت فعالیت دامپزشکان استفاده می کند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه