کد خبر: ۵۸۲۵۳
تعداد نظرات: ۴ نظر

مدیرکل دفتر محیط زیست و سلامت غذای وزارت جهاد کشاورزی از حد مجاز آرسنیک در برنج، میزان کادمیوم در گندم و تجدیدنظر در استاندارد الک گندم خبر داد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، «دکتر علیرضا رفیعی پور» گفت: در راستای تأکید معاون اول رئیس جمهور در خصوص احصاء و اعلام مشکلات استانداردهای ملی، جلسه مشترک بررسی مشکلات استانداردهای ملی در حوزه وزارت جهاد کشاورزی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان ملی استاندارد با حضور رئیس سازمان ملی استاندارد، رئیس سازمان دامپزشکی، رئیس سازمان غذا و دارو برگزار و اختلاف نظرهای دستگاهی در حوزه مسئولیت این سه ارگان مطرح شد.

وی افزود: در این جلسه تجدیدنظر استاندارد حد مجاز مایکوتوکسین ها در خوراک انسان و دام مجدد مطرح شد و در نهایت با توجه به اینکه کمیته ملی این استاندارد پیش از این برگزار شده و توافقات لازم صورت گرفته بود، مورد توافق جمع قرار گرفت.

رفیعی پور ادامه داد: در زمینه بیشینه رواداری آرسنیک در برنج مورد اشاره در استاندارد ملی شماره ۱۲۹۶۸ مقرر شد حد مجاز آرسنیک در برنج ۱۵۰ ppb در نظر گرفته شده و آرسنیک معدنی به دلیل عدم وجود تجهیزات آزمون فعلاً در استاندارد لحاظ نشود.

مدیرکل مدیرکل «دفتر محیط زیست و سلامت غذا» وزارت جهاد کشاورزی یادآور شد: در خصوص میزان کادمیوم در گندم هم توافقات لازم در خصوص تغییر عدد ۳۰ ppb به ۶۰ ppb حاصل شد.

وی خاطرنشان کرد: در این جلسه، تجدیدنظر استاندارد الک گندم نیز مورد بحث قرار گرفت و در نهایت با نظر وزارت جهاد کشاورزی موافقت و اندازه الک گندم برای گندم معمولی ۲۰ در ۱.۷ میلی متر و برای گندم دوروم ۲۰ در ۱.۹ میلی متر در نظر گرفته شد.

 

انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
United States
|
۱۸:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
0
0
باسلام
خسته نباشید خداقوت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
1
1
خبر ربطی به دامپزشکی نداشت.برنج و گندم بود .الکی یه چیز می‌چسباند به دامپزشکی ...............
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
استانداردهای غذایی خوراک دام دقیقا به بیماری دام و طیور و در نهایت سلامت غذایی مربوط می شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
0
1
پس مایکوتوکسین چی؟
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه