کد خبر: ۵۸۴۹۰

نماینده مردم صومعه‌سرا، گفت: مرغداران در طول سال باید ۵ دوره جوجه ریزی داشته باشند اما به دلیل نوسان موجود در بازار تعداد دوره‌های جوجه ریزی به یک دوره نیز کاهش پیدا می‌کند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از خانه ملت، «سید کاظم دلخوش» نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی در خصوص دلایل افزایش قیمت مرغ، گفت: در ماه‌های گذشته جوجه‌های یک روزه توسط تولیدکنندگان دفن می‌شدند زیرا دولت و وزارت جهاد کشاورزی نتوانست هزینه تولیدکنندگان را کاهش و نیاز آنها را تامین کند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بسیاری از مرغداران در صنعت مرغداری آسیب دید‌‌ه‌اند، ادامه داد: در مقطعی از سال مرغ با قیمت هر کیلوگرم 5 هزار تومان از مرغداران خریداری می‌شد اکنون این محصول با قیمتی حدود 18 هزار تومان در بازار توزیع می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه باید با ایجاد تعادل در بازار تولید گوشت مرغ بدون نوسان و با تداوم صورت بگیرد، عنوان کرد: مرغداران در طول سال باید 5 دوره جوجه ریزی داشته باشند اما به دلیل نوسان موجود در بازار تعداد دوره‌های جوجه ریزی به یک دوره نیز کاهش پیدا می‌کند.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر تولیدکنندگان توسط دولت حمایت نشوند با مشکلاتی در تامین نیاز بازار به گوشت مرغ مواجه می‌شویم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه