کد خبر: ۵۸۸۶۴
تعداد نظرات: ۲ نظر
 

با پیگیری های صورت گرفته از طرف شبکه دامپزشکی شهرستان فلاورجان، مزرعه پرروش مرغ گوشتی که اقدام به پرروش مرغ تخمگذار کرده بود، به دستور دادستان این شهرستان پلمب گردید.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان فلاورجان، «دکتر سید اکبر حسینی» رئیس شبکه ضمن اعلام این خبر افزود: یکی از عوامل اصلی در گسترش بیماری های طیور، پرورش طیور در مراکز پرورش غیرمجاز، فاقد پروانه و شرایط بهداشتی نامناسب می باشد،  که سبب باقی ماندن عوامل بیماری در محیط و انتقال توسط پرندگان وحشی که به محل پرورش رفت و آمد دارند، می شوند.

وی در ادامه ضمن بیان شرایط نامناسبی این مراکز که سبب می شوند به عنوان یک مخزن برای عوامل مختلف بیماریزای طیور باشند، خاطر نشان کرد؛ بیماری آنفلوآنزا در چند سال گذشته به صنعت طیور کشور بخصوص تخمگذار آسیب فراوانی وارد کرده، که این مراکز در گسترش این بیماری بسیار موثر بودند.

دکتر حسینی با اشاره به موارد بهداشتی که می بایست مرغداران رعایت نمایند، تصریح کرد: ضوابط بهداشتی دامپزشکی قبل و بعد از جوجه ریزی در پیشگیری از انواع بیماری های طیور بسیار مهم بوده و نقش موثری  در بهره وری صنعت مرغداری دارد.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان فلاورجان در پایان ضمن تشکر و قدردانی از دادستان عمومی و انقلاب شهرستان که در خصوص مسائل بهداشتی مرتبط با سلامت عمومی جامعه حساسیت ویژه ای دارند، خاطر نشان کرد؛ مرغداری مذکور در اختیار مستاجر به شرط جوجه ریزی گوشتی بود، که متاسفانه به صورت غیر مجاز اقدام به پولت ریزی کرده بود و با پیگیری های صورت گرفته و دستور دادستان شهرستان ضمن تخلیه مرغداری، محل مورد نظر توسط پلیس امنیت عمومی شهرستان پلمب گردید.

 

انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
United States
|
۰۱:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
0
0
چه خبر مهمی و چه اقدام مهمترین از سوی دامپزشکی ی فلاورجان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
0
0
بازم دمتون گرم.افرین به درک درست دادستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه