کد خبر: ۵۹۰۰۶
تعداد نظرات: ۶ نظر
رئیس انجمن علمی زنبور عسل ایران:
«غلامحسین طهماسبی» افزود: در مورد کرونا تحقیقاتی در این زمینه انجام نشده است و ما این مورد را نه تایید و نه تکذیب می‌کنیم ...

حکیم مهر: رئیس انجمن زنبور عسل ایران گفت: شواهد بسیاری در داخل کشور داریم که با زنبور درمانی یا آپی‌تراپی روند بهبودی بیماران ام اس وجود داشته و شرایط بحرانی این بیماری را برطرف کرده‌اند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایانا، در راستای اظهارات دکتر عظیم اکبرزاده خیاوی متخصص بیوشیمی بالینی در برنامه طبیب شبکه 3 سیما، در خصوص تاثیر 100 درصدی زهر زنبور عسل در درمان بیماری ویروسی کرونا- کووید 19 «غلامحسین طهماسبی» رئیس انجمن علمی زنبور عسل اظهار کرد: «جناب اکبرزاده که در تلویزیون موضوع زهر زنبور عسل و درمان کرونا را مطرح کرد، باید دلایل، شواهد و مدارک خود را در این زمینه ارائه دهد تا مشخص شود این ادعا تا چه اندازه کارشناسی شده است.»

وی در رابطه با خواص زهر زنبور عسل خاطرنشان کرد: تاثیر زهر زنبور عسل به دلیل اینکه سیستم ایمنی بدن را تحریک می‌کند بر بسیاری از بیماری‌ها مانند بیماری ام اس اثبات شده است اما در مورد درمان ویروس کرونا- کووید 19 شواهد و مستندات کارشناسی و علمی تا این لحظه ارائه نشده است.

طهماسبی با اشاره به درمان انواع بیماری‌ها با زهر زنبورعسل گفت: شواهد بسیاری در داخل کشور داریم که با زنبور درمانی یا آپی‌تراپی روند بهبودی بیماران "ام اس" وجود داشته و شرایط بحرانی این بیماری را برطرف کرده‌اند، اما در مورد کرونا تحقیقاتی در این زمینه انجام نشده است و ما این مورد را نه تایید و نه تکذیب می‌کنیم.

وی در رابطه با اعطای مجوز به مراکز درمانی که با نیش زنبور عسل به صورت مستقیم بیماری‌ها را درمان می‌کنند، عنوان کرد: اتحادیه‌ مرکزی زنبورداران ایران یا انجمن علمی زنبور عسل تا کنون اجازه صدور مجوز برای تاسیس مراکز درمانی را نداشته‌اند، اما در انجمن علمی زنبورعسل کارهای تحقیقاتی بسیاری در زمینه تاثیرات درمانی مشتقات زنبورعسل مانند ژل رویال، عسل و زهر زنبور عسل انجام شده است. با وجود این موارد باید توجه داشت که در مورد صدور مجوز برای طب سنتی از جمله آپی‌تراپی و استفاده مستقیم از زهر زنبور عسل در ایران برای درمان بیماران، وزارت بهداشت متولی تصمیم گیری در این امر است.

رئیس انجمن علمی زنبور عسل ایران افزود: در حال حاضر حتی در زمینه زنبوردرمانی هم مجوز لازم به افرادی که مستقیم از نیش زنبور عسل استفاده می‌کنند، داده نمی‌شود، اگرچه در بسیاری از کشورها مانند آمریکا نیز در رابطه با استفاده مستقیم از نیش زنبور عسل یا حتی زنبوردرمانی ممانعت‌هایی وجود دارد.

 
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۲
ناشناس
|
-
|
۲۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۰
0
1
چرا مستندات اثر بخشي بر ام اس را بصورت مقاله در دنيا منتشر نميكنيد؟؟!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
2
0
نیش و زهر زنبور هیچ آثار درمانی نداره و آنهایی که دنبال تجویز زنبور درمانی هستند ابتدا بایستی مشکلات روحی خودشون را حل کنند.
پاسخ ها
دامپزشک 59
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
چه بسا افرادی که حساسیت به نیش زنبور عسل دارند جانشان را از دست بدهند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
شما درباره زنبور چند تا مقاله نوشتی برادر؟ درباره بی اثر بودن زهر زنبور دو مقاله علمی معرفی نمایید (4 نمره)
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۱
شما بر چه اساسی دیگران رامتهم به داشتن مشکل روحی میکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۱
0
0
نیش زنبور عکس روماتیسم من را کاهش داد ه درد وحشتناک سینه (پستان) من راهم درمان کرد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه