کد خبر: ۵۹۰۸۹

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان مریوان روز سه شنبه 21 مرداد 99 از نمونه برداری از یک قلاده گرگ مشکوک به هاری در شهرستان مریوان خبر داد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کردستان، سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان مریوان روز سه شنبه 21 مرداد 99 از نمونه برداری از یک قلاده گرگ مشکوک به هاری در شهرستان مریوان خبر داد.

«خاتمی» سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان مریوان اظهار داشت در پی گزارش حمله یک قلاده گرگ به 3 نفر از اهالی روستای گلیه از توابع شهرستان مریوان، بلافاصله این شبکه با هماهنگی مرکز بهداشت شهرستان نسبت به تشکیل اکیپ مشترک برای اعزام به منطقه و انجام کارهای مورد نیاز اقدام نمود و  کارشناس این شبکه با نماینده مرکز بهداشت به روستای یاد شده اعزام شدند.

وی افزود  اقدامات بهداشتی لازم از قبیل نمونه برداری و ارسال به آزمایشگاه مرجع، دفن بهداشتی کلیه وسایل بعد از اخذ نمونه که در تماس با گرگ بیمار بود، معرفی افراد زخمی برای واکسینه شدن توسط مرکز هاری شبکه بهداشت شهرستان، آگاهی بخشی به مردم از طریق بلندگوی مسجد و تشکیل کلاس آموزشی برای اهالی روستا، پایش روستاهای اطراف و در نهایت انجام واکسیناسیون هاری سگ های  شعاع روستا در اولویت کارها قرار گرفتند.

گفتنی است گرگ مشکوک به بیماری هاری در روز روشن در پنج مرحله به باغ داران و کودکان حمله کرده و موجب زخمی شدن سه نفر از اهالی شده بود. 

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه