کد خبر: ۵۹۱۱۷
تعداد نظرات: ۴ نظر

رئیس نمایندگی حفاظت محیط زیست شهرستان خفر از دستگیری 2 نفر آزار دهنده حیوانات در این شهرستان و معرفی آنان به دستگاه قضایی خبر داد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی محیط زیست فارس، «خداکرم شکری» گفت: طی روزهای اخیر فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که در آن 2 نفر یک "خدنگ" را شکار کرده و به شکل وحشیانه‌ای با استفاده از جریان برق، این حیوان را می‌کشند.

شکری با بیان اینکه از ساعات اولیه انتشار فیلم در فضای مجازی، کار برای شناسایی متهمان آغاز شد، گفت: خوشبختانه با انجام اقداماتی این افراد شناسایی و دستگیر شدند.

شکری خاطرنشان کرد که یکی از متهمان با اعتراف به جرم خود، بازداشت شده است، گفت: این دو متهم درمحل یکی از روستاهای شهرستان خفر این اقدام بی رحمانه را انجام داده و از خود فیلم گرفته و در فضای مجازی منتشر کرده بودند.

به گزارش ایسنا، «خدنگ» با نام علمی  Herpestidae از خانواده گوشتخواران کوچک در فروراسته گربه سانان است و 34 گونه دارد.

در برخی از نقاط ایران خدنگ خاکستری هندی و  خدنگ آسیایی کوچک زندگی می‌کند.


انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
-
|
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
0
2
با این جانوران انسان نما باید برخورد کرد...حتی فرهنگ شکار و اخلاق نامه شکار رو نمیدونن ... کاش حد اقل از دوستان دامپزشک مشورت گرفته بشه و مسایلی مثل نوع استفاده از حیوان شکار شده و روش مرگ آسان در صورت زنده ماندن شکار در فرایند شکار /صید برای جلوگیری از (شکار کشی ) به جای شکار ورزشی توضیح داده بشه و اطلاع رسانی بشه . خدنگ بیچاره به دلیل نوع استخوان بندی حتی به درد تاکسیدرمی و کلکسیون کردن هم نمیخوره...چرم نامرغوبی هم داره...گوشتش هم خوراکی نیست...تربیت پذیر هم نیست...واقعا چرا این کار رو کردن؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
2
3
عجیب موجود نترس و شجاعی هست این خدنگ،بایست برای جریمه این دو نفر ،شلوار کردی پاشون کنن یک خدنگ هم بندازن به جونشون
صندلی برقی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۰
1
3
اینارو باید با صندلی برقی بسوزون
Bahar
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۰
1
2
این دو حیوان انسان نما را باید باهاشون همون رفتاری رو بکنن که خودشون با اون حیوان زبان بسته کردن .
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه