کد خبر: ۵۹۱۲۳
تعداد نظرات: ۳ نظر

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی عنوان کرد: حذف کنکور کارشناسی ارشد و دکتری و واگذاری پذیرش به عهده دانشگاه‌ها در دستور کار ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور قرار دارد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از خانه ملت، «سید سعیدرضا عاملی» دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره مسئله حذف کنکور، عنوان کرد: مسئله کنکور از جمله موضوعاتی است که وعده اصلاح آن نزدیک به 40 است که به مردم وعده داده می‌شود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی سازوکار کارشناسی جدیدی را فراهم کرده و در این دوره شورا به جمع بندی‌های مهمی رسیده است.

سنجش و پذیرش نباید در اختیار سازمان سنجش باشد

وی اضافه کرد: یکی از ایردات وارد این است که در حال حاضر سازمان سنجش، به تنهایی کار سنجش و پذیرش دانشجو را انجام می‌دهد در حالیکه کشورهای موفق در این زمینه بین سنجش و پذیرش تفکیک قائل می‌شوند و یکی از اصلی ترین برنامه‌های ما تفکیک حوزه سنجش و پذیرش است.

حذف کنکور کارشناسی ارشد و دکتری در دستور کار است

عاملی تأکید کرد: حذف کنکور کارشناسی ارشد و دکتری و واگذاری پذیرش به عهده دانشگاه‌ها برنامه دیگری است که در ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور دنبال می‌شود.

 وی با بیان اینکه راهبری این مسیر را باید در شورای عالی انقلاب فرهنگی دنبال کنیم، افزود: به این دلیل قوانینی در زمینه کنکور در مجلس به تصویب رسیده باید در تعامل تنگاتنگ بین شورا و مجلس این مسائل نهایتا تا سال آینده حل و فصل شود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پاسخ به این سئوال که بیان این اظهارات به معنای حذف کنکور تا سال آینده است، گفت: نباید از حذف کنکور برای دوره کارشناسی صحبت کرد بلکه باید از اصلاح آن سخن گفت. ما باید مسیری را طی کنیم که اطمینان بخش باشد و نباید مسیری دنبال شود که بتوان در آن سلیقه‌ و پارتی بازی کرد.

دانشگاه‌های تراز اول کشور باید اختیار جذب دانشجو را داشته باشند

وی یادآور شد: یکی از راهکارها در این شرایط، تنوع بخشی به برگزاری آزمون و برگزاری آن در مقاطع مختلف است تا فشار روحی کمتری به داوطلب وارد شود. ضمن اینکه دانشگاه‌هایی که از رتبه‌های برتری برخوردار هستند باید اختیارات بیشتری در جذب دانشجو برخوردار باشند و بتوانند دانشجو را جذب کنند.

 

انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
0
7
بسیار کار غلطی است که همه چیز را دست دانشگاه قرار دهید.
همه ی این پارتی بازی ها و دانشجویانی که یک سره در دولتی ها ادامه پیدا می کنند در بیشتر موارد با پارتی اساتیدشان است
بجای این که کار را بدست دانشگاه بسپارید که سلیقه ای عمل کنند آزمون تخصصی را یک طوری برگزار کنید که عدالت اجتماعی ایجاد شود.
ناشناس
|
Luxembourg
|
۱۸:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۵
0
4
نباید به دانشگاه ها در پروسه جذب دانشجو، اختیار کامل داده شود. این کار غلطه. باید یه نهاد نظارتی روی عملکرد دانشگاه وجود داشته باشه تا سلیقه ای عمل نکنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
0
6
واگذاری کار بسیار اشتباهی است.همین الانشم که آزمون برگزار میشه دانشگاههای تراز اول دانشجوهای خودشون تو مصاحبه می پذیرند. باید مصاحبه برداشته شود ولی آزمون برگزار شود تا رتبه های برتر پذیرفته و قربانی پارتی بازی نشوند. آزمون باید برگزار شود تا افراد باسواد پذیرش شوند .جنابعالی اگر دلسوزید لطف کنید مرحله مصاحبه و پارتی بازی حذف کنید تا عدالت آموزشی برقرار شود و شایستگان با سواد جذب دوره دکترا شوند نه پخمگان.با تشکر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه