کد خبر: ۵۹۴۲۸
تعداد نظرات: ۸ نظر
 

سگ ها بهترین دوست انسان هستند اما تا وقتی که تنها خودشان باشند. سگی که در محیط خطرناکی متعلق به خودش زندگی می کند، بیشتر به یک گرگ می ماند تا یک سگ معمولی. حیوانات ولگرد جمعی زندگی می کنند و قلمروی خودشان را دارند که از آن محافظت هم می کنند. به علاوه، بسیاری از آن ها احتمالاً ترسی هم از آدم ها ندارند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روزیاتو، در ادامه می خواهیم ببینیم اگر روزی در جایی با یک سگ ولگرد پرخاشگر برخورد کردیم چطور باید جان خود را حفظ کنیم.

اگر با یک سگ ولگرد مواجه شدید، از دویدن خودداری کنید و چیزی به سمتش پرتاب نکنید

 

اگر به یک سگ برخوردید نه بدوید و نه حتی سعی کنید با سرعت از آن دور شوید. سگ به خاطر غریزه ی شکاری که دارد ممکن است فکر کند که شکار خوبی هستید.

بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که:

 - فاصله ی ایمن را از حیوان حفظ کنید و صبر کنید تا خودش از آنجا دور شود.

 - به آرامی به عقب قدم بردارید و حواس تان به عکس العمل سگ باشد. اگر سگ به دنبال تان آمد، سر جای خود بایستید. اما اگر حیوان حرکتی نکرد، همانطور به عقب قدم بردارید. به محض اینکه سگ از آنجا دور شد می توانید با سرعت عادی به راه خود ادامه دهید.

می توانید چیزی را بین خودتان و سگ قرار دهید تا حواسش را پرت کنید. آن چیز می تواند کیف، چتر، کفش یا کت تان باشد. خوشبختانه حیوان آن جسم را مانعی میان شما و خودش تلقی می کند و حواسش به آن پرت می شود.

اگر در حال دوچرخه سواری یا اسکیت سواری باشید، توجه سگ ها را به خود جلب می کنید

 

سگ های ولگرد به هر حرکتی واکنش نشان می دهند و با دوچرخه ها، موتورها، ماشین ها و دیگر انواع وسایل نقلیه اغلب رفتاری تهاجمی دارند. اگر سگی دنبال تان راه افتاد، تنها کاری که باید انجام دهید این است که سر جای خود بمانید؛ قاعدتاً دیگر جذابیتی برای حیوان نخواهید داشت.

وقتی سگ پشتش را به شما کرد و از آنجا دور شد می توانید به راه خود ادامه دهید. سعی نکنید با بیشتر کردن سرعت خود از دستش فرار کنید؛ سگ ها سرعت بسیار زیادی دارند و حتماً به شما خواهند رسید.

اگر در حال پیاده روی با سگ خودتان بودید، باید یا خودتان خطر را به جان بخرید یا حیوان تان را به خطر اندازید

 

اگر سگ ولگردی به سگ خانگی تان پارس کرد یا به آن دندان نشان داد، ممکن است ناخودآگاه دست ببرید و سگ تان را از روی زمین بردارید. اما ممکن است سگ ولگرد به این حرکت واکنش نشان دهد و سعی کند به شما حمله کند. اگر هم بگذارید سگ تان روی زمین بماند، این ریسک وجود دارد که سگ ولگرد سعی کند به حیوان شما حمله کند. در چنین موقعیتی ممکن است سگ شما صدماتی ببیند.

در این مورد راه درستی وجود ندارد. اگر نمی توانید سگ تان را روی زمین رها کنید، بهتر است آن را پشت یک مانع مثل یک نرده بگذارید یا اگر گربه باشد آن را بالای درخت بفرستید.

اما راه دیگری هم هست. بگذارید حیوان تان همان جایی که هست بماند اما به جایش سعی کنید حواس سگ ولگرد را پرت کنید. اگر خوراکی ای با خودتان دارید، آن را به سمت سگ ولگرد بیندازید. سگ های ولگرد بیشتر اوقات گرسنه هستند و از غذا نمی گذرند. بهتر آن است که خوراکی را جایی تا حد ممکن دور از خودتان پرت کنید. به این ترتیب، سگ ولگرد از شما دور می شود و آرام می گیرد و شما هم فرصت پیدا می کنید تا از آنجا فاصله بگیرید.

استفاده از اسپری فلفل فکر خوبی نیست چون فقط سگ را پرخاشگرتر و خطرناک تر می کند.

اگر سگی آماده ی حمله به شما شد، به چشم هایش نگاه نکنید چون آن را نشانه ی پرخاشگری تلقی می کند

 

یکی از بدترین موقعیت هایی که می توانید در آن گرفتار شوید این که است که سگی به طرف شتانما بیاید و شروع به دندان نشان دادن به شما کند.

از جایتان تکان نخورید و به چشم های سگ هم نگاه نکنید. تماس چشمی برای سگ ها حکم اعلام جنگ دارد. وقتی بی حرکت بمانید، احتمالاً دیگر جذابیتی برای سگ نخواهید داشت و به این ترتیب، ممکن است سگ دیگر فقط به شما پارس کند و بعد هم از آنجا دور شود.

اگر سگ به طرف شما آمد و شروع به بو کردن تان کرد، بگذارید کارش را بکند. بی حرکت بمانید و سعی نکنید سگ را با دست تان لمس کنید چون ممکن است حیوان حرکت شما را حمله تلقی کند.

گاهی توصیه می شود به جای مشخصی از سگ (مثل بینی) ضربه بزنید اما بعید است فایده ای داشته باشد چون سگ ها سرعت بسیار زیادی دارند و احتمالاً موفق نخواهید شد. به علاوه، حرکت دست تان به احتمال زیاد حیوان را عصبانی تر هم خواهد کرد.

البته بهترین راه برای حفظ خودتان از یک حیوان پرخاشگر این است که اصلاً به آن نزدیک نشوید. اگر صدای بلند پارس سگ به گوش تان رسید یا یک گله سگ دیدید، سعی کنید از آنجا دور شوید، حتی اگر برای دور زدن آنجا مجبور باشید راه تان را دور کنید.

 

انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۹
5
6
پارس کردن نادرست و توهین آمیز است.
صدای سگ، واق واق است.
واژه درست به جای پارس کردن، پاس کردن است
پاسداری کردن، محافظت کردن
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom |
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۹
برادر فرهیخته
هر مطلب سخیفی که در فضای مجازی آمد لزوما درست نیست
پارس احتمالا از ریشه bark انگلیسی هست و غیر از اون هم ریشه اش به قبل از ماجرای عرب و عجم برمیگرده و کلا اون فرضیه های مالیخولیایی نادرست و فتنه انگیز هست
ناشناس
| - |
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۹
همون فرضیات مالیخولیایی و فتنه انگیز در تاریخ ابن مسعود و بلاذری و بعضی از کتب تاریخ ایران مدون آمده که برای تحقیر ایرانیان این قانون گذاشته شد. مانند کلمه موال ( مستراح) که پس از تصرف ایران به ایرانیان موالی میگفتند.هنوز در بخشی از فرهنگ ایران به عجم حمری هم گفته میشه که به مردان سرخ و سفید ایرانی واژه زشتی نسبت داده میشد . برادر همه چیز مالیخولیا نیست. تاریخ خواندن حوصله و دقت میخواد که ما ایرانیها متاسفانه..........
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۹
1
2
این همه مطلب نمی خاست سگ امد چوب دستت باشه دیگه طرفت نمیاد
ناشناس
|
Germany
|
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۹
0
3
بيشتر مثل داستانهاي تخيلي بود تا واقعيت. در اين داستان تخيلي طوري راوي داستان را تعريف ميكند كه شمااگر متوقف بمانيد سگ مظلوم هم منصرف ميشود و ميرود!؟ احتمالا راوي داستان با سگ هايي كه به شما حمله ميكنند در كسر ثانيه و شما را جرواجر ميكنند و اصلا كاري با شما ندارند كه متوقف بمانيد يا نمانيد ، تا حالا مواجه نشده است .
ناشناس
|
-
|
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۹
0
1
اینجا ایرانه اقا. سگها برا خودشون قوانین متفاوتی دارن .زمانی روی یک سگ بیرون از گاوداری که برا ویزیت رفته بودم کمی آب از بطری آب معدنی پاشیدم فرار کرد .نمیدونم باید درست باشه یا نه ؟ همکارا همچین موردی داشتن که سگ با اب فرار کنه؟ البته کمی از اب توی چشمش رفت ظاهرا ترسید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۹
دکتر شاید فرارش به علت هیدروفوبیا ناشی از هاری بوده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
راستش دکتر جان علایم هاری رو بروز نمیداد ولی همچین در رفت انگار روش اسید ریختن. البته اب خیلی یخ بود و هوا بسیارگرم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه