کد خبر: ۵۹۶۳۹
 

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان گفت: تعهد اشتغال دامپزشکی استان برای امسال ایجاد ۸۰ فرصت شغلی است که تا کنون ۱۰۳ درصد از این میزان تعهد اشتغال محقق شد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایرنا، «دکتر حمیدرضا حسینی» اظهار داشت: اداره کل دامپزشکی استان سمنان در حوزه نظارتی مانند کشتارگاه‌های دام و طیور، کارخانه‌های دارویی و مراکز جمع‌آوری شیر امسال ۸۳ شغل پایدار ایجاد کرد.

وی ادامه داد: افزایش فرصت شغلی با برون سپاری خدمات مانند واکسیناسیون در قالب درمانگاه، کلینیک بخش خصوصی در اداره ‌کل دامپزشکی استان سمنان دنبال می‌شود.

وی بیان کرد: ۱۰۶ مرکز درمانگاهی، بیمارستانی، آزمایشگاه و داروخانه در حوزه دام در استان سمنان فعال است که بیش از ۲۲۰ نفر در این مراکز اشتغال دارند و جزو اشتغال پایدار نیز محسوب می‌شود.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان تصریح کرد: ۲۵ مرکز مایه‌کوبی خصوصی نیز در استان وجود دارد که این مراکز نیز نقشی مهم در اشتغالزایی ایفا می‌کنند.

وی یادآور شد: اداره کل دامپزشکی استان سمنان، در کنار تلاش برای اشتغالزایی، آموزش به بهره‌برداران را دستور کار دارد و امسال ۲۷۱ عنوان آموزش برای بهره‌برداران به صورت مجازی برگزار کرده است.

حسینی خاطرنشان کرد: ۲۵ هزار نفرساعت آموزش بهره‌برداران استان سمنان در سالجاری ارایه شده است.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان اظهار داشت: این اداره کل ۱۷۰ بروشور آموزشی نیز بین بهره‌برداران برای ارتقای آگاهی و کاهش خسارت ناشی از شیوع بیماری‌های دامی توزیع کرده است.

بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار راس دام سبک و حدود ۱۰۰ هزار راس دام سنگین در استان سمنان وجود دارد.

اداره کل دامپزشکی استان سمنان به منظور تقویت بخش خصوصی و حفظ و ایجاد اشتغال، برون سپاری خدماتی مانند واکسیناسیون دام و طیور را به بخش خصوصی واگذار کرد .
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه