کد خبر: ۵۹۷۶۶

مدیر کل دامپزشکی استان تهران با دادستان شهرستان پیشوا دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان تهران، مدیرکل دامپزشکی استان در این دیدار به حیطه گسترده وظایف دامپزشکی اشاره کرد و گفت: این مجموعه در سه محور صیانت از سرمایه دامی کشور، مبارزه و پیشگیری از بیماری‌های مشترک بین دامها و انسان و نیز نظارت بر مراکز تولید و عرضه‌کننده فرآورده‌های خام دامی و مراکز خدماتی بخش خصوصی دارای وظایف فراوانی است.

«دکتر سید علی سید علی بابائی»، مدیرکل دامپزشکی استان در این دیدار به حیطه گسترده وظایف دامپزشکی اشاره کرد و گفت: این مجموعه در سه محور صیانت از سرمایه دامی کشور، مبارزه و پیشگیری از بیماری‌های مشترک بین دامها  و انسان و نیز نظارت بر مراکز تولید و عرضه‌کننده فرآورده‌های خام دامی و مراکز خدماتی بخش خصوصی دارای وظایف فراوانی است.

وی  خاطرنشان کرد: در این چرخه، افرادی سودجو و متخلف با فعالیت‌های خارج از ضوابط بهداشتی و قانونی، سلامت جامعه را به خطر می‌اندازند که برخورد قاطع با این افراد، مساعدت و همراهی دستگاه قضایی را می‌طلبد.

مدیرکل دامپزشکی استان پشتوانه قضایی را در مسائل مرتبط با بهداشت عمومی یادآور شد و گفت: وقتی بین دامپزشکی و دستگاه قضایی تعامل مناسب باشد با اعتماد به نفس بیشتری، نقش نظارتی و حاکمیتی خود را ایفا کرده و می توانیم در تحقق شعار نظارت بهداشتی از مزرعه تا سفره موفق باشیم.

درادامه، «مهندس مرتضی طهماسبی» دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پیشوا  ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه عوامل دامپزشکی استان و تشکر از این دیدار، با تاکید بر اهمیت نقش دامپزشکی در تامین بهداشت و امنیت غذایی جامعه خاطر نشان کرد: اطمینان از سلامت فرآورده های خام دامی از اهمیت ویژه ای برای اینجانب برخوردار بوده و با متخلفین حوزه بهداشت و سلامت جامعه با قاطعیت کامل برخورد خواهد شد.

وی تصریح کرد: پشتیبانی از دست اندرکاران حوزه بهداشت عمومی یکی از مهمترین وظایف تشکیلات قضایی است و در این زمینه به کلیه پرونده های ارجاعی از دامپزشکی با همت و قاطعیت رسیدگی می شود و هیچگونه اغماض و چشم پوشی در این زمینه صورت نخواهد گرفت.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه