کد خبر: ۵۹۸۵۳

پارلمان لهستان قانون ممنوعیت صادرات گوشت حلال را تصویب کرد. این قانون باید موافقت مجلس سنای این کشور را به دست بیاورد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از شبستان، پارلمان لهستان قانونی را برای حمایت از حقوق حیوانات تصویب کرد که این مسئله خشم دامداران و تولید کنندگان گوشت حلال و بخشی از ائتلاف راستگرای این کشور را دربرداشت.

این قانون پرورش حیوانات به خاطر پوست شان که صنعت مهم در لهستان به شمار می آید، و صادرات گوشت حلال را ممنوع کرد. این قانون باید موافقت مجلس سنا را به دست بیاورد.

لهستان یک منبع اصلی برای صادرات گوشت حلال به جهان اسلام به شمار می آید. همچنین تولید گوشت حلال یهودیان به نام «کوشر» بر اساس این قانون ممنوع است.

براساس گزارش شورای ملی اتاق کشاورزی در لهستان، 5 درصد از صادرات تولید غذایی کشاورزی است و 40 درصد از صادرات از گوشت حلال و کوشر است.

سازمان های غیر دولتی لهستان اعلام کردند: این کشور سومین تولیدکننده پوست پس از چین و دانمارک به شمار می آید. نزدیک به 550 مزرعه وجود دارد که پنج میلیون و 200 هزار حیوان را برای پوست شان پرورش می دهند.

این قانون با انتقادهای گسترده ای پرورش دهندگان دام مواجه است. به طوری که هفته گذشته در برابر مقر حزب اصلی (PiS) تظاهرات کردند.

انجمن تولیدکنندگان گوشت نسبت به تصویب این قانون ابراز تاسف کرد و اعلام کرد: این قانون بر این صنعت تاثیر منفی خواهد گذاشت.

منبع: مونت کارلو 

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه