کد خبر: ۵۹۹۶۲

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: از خرید گوشت و تخم بلدرچین به صورت فله و یا با بسته‌بندی فاقد برچسب و مشخصات بهداشتی خودداری نمایید.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان زنجان، «دکتر محمدباقر حاج کاظمی» افزود: زنجانی‌ها هنگام خرید گوشت و تخم بلدرچین به کد پروانه بهره برداری از اداره کل دامپزشکی که باید روی برچسب مشخصات درج شود دقت کرده و از خرید هرگونه بسته‌بندی فاقد کد مربوطه اکیداً خودداری کنند.

وی گفت: باید توجه داشت که بسته‌بندی به تنهایی ملاک بهداشتی بودن فراورده های خام دامی نیست و بسته‌بندی‌هایی که فاقد نام شرکت، کد پروانه بهره‌برداری از اداره کل دامپزشکی استان، تاریخ تولید، تاریخ انقضا، شرایط نگهداری و نشانی محل تولید باشند، از نظر این اداره کل غیر مجاز است.

حاج کاظمی تاکید کرد: تنها کشتارگاه های صنعتی و نیز کارگاه های بسته‌بندی مجاز با داشتن مسئول فنی بهداشتی می‌توانند نسبت به قطعه‌بندی و بسته‌بندی گوشت و تخم بلدرچین اقدام نمایند و تخم بلدرچین‌هایی که تاریخ انقضای آن‌ها بیش از یک ماه باشد مورد تایید این اداره کل نیست.

وی در پایان تصریح کرد: شهروندان عزيز مواد پروتئيني مورد نياز خود را از فروشگاههاي تحت نظارت اداره دامپزشكي تهيه نمايند و هر گونه مورد مشكوك مرتبط با بهداشت فراورده هاي خام دامي را از طريق شماره 1512 به اداره دامپزشكي اطلاع دهند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه