کد خبر: ۵۹۹۹۳
در نشست روز یکشنبه:
«دکتر علی‌صفر ماکنعلی» افزود: این سازمان همچنین آمادگی دارد تا در خصوص برگزاری «تور مطالعاتی» با دامپزشکی مکزیک جهت آشنایی مدیران و کارشناسان دامپزشکی دو کشور همکاری نماید...

حکیم مهر: رئیس سازمان دامپزشکی کشور و سفیر جدید ایران در مکزیک در دیداری مشترک، راهکارهای ظرفیت همکاری‌های دو کشور در زمینه دامپزشکی و تامین نهاده‌های مورد نیاز در این حوزه را مورد بررسی قرار دادند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، «دکتر علی‌صفر ماکنعلی» رئیس این سازمان در دیدار با «علیرضا قزیلی» و پیش از اعزام وی به محل ماموریتش، ضمن معرفی بخشی از حجم مسئولیت و خدمات سازمان فوق تخصصی دامپزشکی اظهار کرد: این سازمان در واقع یک سازمان حقوقی مستقل با قانون مشخص است و مرجع ذیصلاح نزد سازمان‌های بین المللی بهداشت دام از جمل oie محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه مکزیک جزو کشورهایی است که سازمان دامپزشکی کشور با آن از گذشته در مورد واردات واکسن‌های دامی مراوده داشته است، آمادگی این سازمان را جهت توسعه همکاری بیشتر با مرجع ذی‌صلاح کشور مکزیک در حوزه دامپزشکی اعلام کرد.

ماکنعلی در این دیدار خواستار این شد تا سفیر ایران پیام ایران را به کشور محل ماموریت خود برساند که شرکت‌های اعتباربخشی آزمایشگاهی موجود در مکزیک با سازمان دامپزشکی کشور در خصوص اعتباربخشی آزمایشگاه‌های دامپزشکی همکاری کنند.

ماکنعلی همچنین آمادگی خود را در خصوص انتقال دانش در زمینه‌های دامپزشکی با طرف مکزیکی اعلام و اظهار کرد: این سازمان همچنین آمادگی دارد تا در خصوص برگزاری «تور مطالعاتی» با دامپزشکی کشور مکزیک جهت آشنایی مدیران و کارشناسان دامپزشکی دو کشور با ساختار دامپزشکی همدیگر و روش‌های پیشگیری از بیماری‌های دامی همکاری نماید.

ماکنعلی در ادامه گزارشی از وضعیت صادرات فرآورده‌های دامی ایران به سایر کشورها را اعلام و اظهار امیدواری کرد تا سفیر کشورمان در کشور مکزیک، موضوع صادرات این فرآورده‌ها به کشور مکزیک را پیگیری کند.

ماکنعلی با توجه به حجم صادرات فرآورده‌های کشاورزی، پیشنهاد استقرار وابسته کشاورزی در سفارت خانه‌های کشورمان را ارائه داد تا از این این ظرفیت برای توسعه صادرات فراورده‌های کشاورزی اقدام گردد.

سفیر کشورمان در مکزیک نیز در ادامه شرایط صادرات گوشت از مکزیک به کشور ایران را مطرح کرد که موضع سازمان دامپزشکی بدین شکل اعلام شد که پس از ارائه درخواست مرجع ذی‌صلاح در کشور مکزیک، این موضوع مورد بررسی قرار خواهد گرفت. موضوع صادرات نهاده‌های دامپزشکی از جمله واکسن‌های دام و طیور نیز از جمله مواردی بود که در این دیدار مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

 

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه