کد خبر: ۶۰۰۵

حکیم مهر - روند صعودی شمار مبتلایان به بیماری خطرناک تب «دنگی» در مکه مکرمه، سبب افزایش نگرانی‌ها شده است.

شمار مبتلایان به این بیماری در مکه مکرمه روند صعودی دارد و این امر سبب افزایش نگرانی‌ ساکنان این شهر مقدس و عمره‌گزاران شده است، به گونه ای که خبرها حکایت از شمار بسیار مبتلایان به این بیماری در بیمارستان‌های مکه مکرمه طی هفته‌های گذشته دارد.

به نوشته روزنامه عکاظ، طرف‌های ذیربط از دادن آمار دقیق مبتلایان به تب دانگ یا جزییات طرح‌های پیشگیرانه برای مبارزه با پشه «آیدیس آجیتای» ناقل و عامل بیماری که سرانجام منجر به مرگ می‌شود، خودداری می‌کنند.

این روزنامه از بازدید سرزده خبرنگاران از برخی بیمارستان‌های خصوصی و دولتی مکه متوجه وجود بیمارانی شد که از افزایش درجه حرارت بدن رنج می‌برند، در حالی که پزشکان معالج از اعلام تشخیص نوع بیماری به بیمار یا نزدیکانش به ‌ویژه در بیمارستان‌های خصوصی خودداری  و تنها به عبارت «مشکوک به تب دانگ» بسنده می‌کنند.

از سوی دیگر، دست‌اندرکاران اداره بهداشت یا شهرداری مکه مکرمه درباره اطلاعات پیاپی در خصوص افزایش مبتلایان به تب دانگ ابراز نگرانی نمی‌کنند و در کمال تعجب این طرف‌ها اوضاع را اطمینان‌بخش اعلام می‌کنند.

این در حالی است که فائق محمد‌حسین، سخنگوی رسمی اداره بهداشت مکه مکرمه از پاسخ به پرسش روزنامه عکاظ درباره آمار دقیق مبتلایان به تب دانگ طفره رفت و گفت‌: بر پایه توافق میان اداره بهداشت و شهرداری مکه مکرمه، شهرداری مسئول اظهار‌نظر درباره تمام آنچه مربوط به تب دانگ است، معرفی شده است و من نمی‌توانم در این زمینه اظهار‌نظر کنم.

وی درباره ناتوانی بیمارستان تخصصی النور در پذیرش مبتلایان به تب دنگی گفت: نمی‌توان در این زمینه داوری کرد که آنچه رخ داده، نشانه ناتوانی این بیمارستان تخصصی است، ازدحامی که ما در اورژانس بیمارستان مذکور می‌بینیم، ناشی از تعمیرات در بخش‌های مختلف آن است که مجبور شده‌اند بیماران را احیانا در مرکز اورژانس نگهداری کنند؛ اما نمی‌خواهیم بیش از اندازه ای که لازم است، توضیح دهیم چرا که وضعیت عمومی خوب است و نباید به آن دامن زد.

بنا بر اعلام پایگاه اطلاع رسانی حج، هیأت پزشکی جمهوری اسلامی ایران همه ساله با اعزام پزشکان مجرب، تیم پرستاری و راه‌اندازی بیمارستان و درمانگاه مسئولیت ایمنی و سلامت زایران ایرانی را بر عهده دارند.

این بیماری تاکنون در میان زایران ایرانی به هیچ وجه گزارش نشده است.

 

خبر مرتبط :

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه