کد خبر: ۶۰۱۲۹
تعداد نظرات: ۱ نظر

تلاش کشورهای اروپایی برای ممنوعیت گوشت حلال کشورهای اروپایی به بهانه حمایت از حقوق حیوانات برای ممنوعیت ذبح مذهبی تلاش می کنند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از شبستان، تعدادی از کشورهای اروپایی به سمت ممنوعیت ذبح مذهبی که در میان مسلمانان به گوشت حلال و در میان یهودیان به کوشر معروف است، حرکت می کنند.

احکام شریعت اسلامی شرایطی را برای ذبح حیواناتی که گوشت شان خورده می شود، دارد. در دین یهود نیز احکام محکمی برای خوردن گوشت پس از ذبح آن وجود دارد که کوشر یعنی غذای حلال نامیده می شود.

کشورهای اروپایی در حال بررسی ممنوعیت ذبح مذهبی هستند که مسلمانان و یهودیان به آن پایبند هستند.

براساس گزارش یورونیوز، بلژیک، دانمارک و لهستان مسئله ذبح حیوانات را بررسی می کند. این مسئله برای مسلمانان و یهودیان که از گوشت حلال استفاده می کنند، نگران کننده شده است.

برهمین اساس، حزب حاکم قانون و عدالت در لهستان که خواستار ممنوعیت گوشت کوشر است، نگرانی مقامات مذهبی یهودی را برانگیخته است، زیرا این اقدام باعث می شود تا گوشت حلال در لهستان به سختی در دسترس باشد. لهستان منبع اصلی صادرات گوشت حلال برای بسیاری از کشورهای اروپایی و اسلامی به شمار می آید.

پارلمان لهستان چندی پیش قانونی را برای حمایت از حقوق حیوانات تصویب کرد، اگرچه این قانون باید موافقت مجلس سنا را به دست بیاورد.

منبع: المصری الیوم

 
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۵
0
0
درود بر ایشان که به فکر رفاه حیوانات هستند. البته باید روزی برسد که هرگونه کشتار حیوانات ممنوع شود. ولی تا آن روز حداقل میتوانیم از کشتار وحشیانه و با زجر که در کشورهای اسلامی انجام میشود جلوگیری کنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه