کد خبر: ۶۰۴۶۷
 

با مشارکت محیط زیست، وضعیت سگ‌های بدون صاحب در اهواز ساماندهی می‌شود.

به گزارش حکیم مهر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: با توجه به تصمیمات کارگروه سلامت غذایی استان و موافقت استاندار مقرر گردید تا ۵ هکتار اراضی در شهر اهواز بصورت پایلوت برای ساماندهی سگ‌های بدون صاحب اختصاص یابد.اختصاص زمین برای نگهداری سگ های ولگرد در اهواز.

 «محمدجواد اشرفی» افزود: امروزه یکی از مشکلات و معضلات شهری وجود حیوانات خصوصاً سگ‌های بلاصاحب در سطح شهر می‌باشد و ساماندهی وضعیت سگ‌های ولگرد یکی از معضلات شهری بوده و برای نگهداری این حیوانات مکان مناسبی دیده نشده است.

وی ادامه داد: روش‌های کنترل جمعیت این حیوانات نیز از دغدغه دوستداران محیط زیست بوده است. چرا که در برخی موارد از روش‌های غیر اخلاقی در کنترل جمعیت آن‌ها باعث ایجاد حساسیت و بد رفتاری با حیوانات شده است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان بیان کرد: به منظور حل این مشکل، محیط زیست استان در نظر دارد با مشارکت شهرداری اهواز و سازمان‌های مردم نهاد محیط زیستی در منطقه پارک شهروند ۵ هکتار از اراضی به این موضوع اختصاص دهد .

اشرفی همچنین از   فعالان و دوستداران محیط زیست اهواز  خواست برنامه و پیشنهادات خود را درخصوص چگونگی راه اندازی و نگهداری این مرکز به این اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان اعلام کنند .
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه