کد خبر: ۶۰۵۴۴
تعداد نظرات: ۱۰ نظر

جدیدترین برنامه‌های حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان سازمان دامپزشکی کشور در ویدیو کنفرانس مسئولان دفترهای نمایندگی ولی فقیه در ادارات کل دامپزشکی استان‌ها اعلام و در مورد آن تبادل نظر شد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، «حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر سید اسماعیل حسینی مقدم» مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در این سازمان در ویدیو کنفرانس مسئولان دفترهای نمایندگی ولی فقیه در ادارات کل دامپزشکی استان‌ها اظهار کرد: ماموریت همکاران این حوزه را نباید کوچک تلقی نمود و باید توجه داشت که رسالت خطیری بر عهده داریم.

وی با بیان اینکه بزودی کارگروه مناطق مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان دامپزشکی کشور تشکیل و ابلاغ لازم در خصوص آن صادر خواهد شد تصریح کرد: بر این اساس گروه ناظران شرعی هر منطقه ایجاد و مسئول منطقه باید گروه را اداره و اساسنامه لازم را تدوین کند.

حسینی مقدم با یادآوری رونمایی اخیر از شورای فرهنگی در سازمان دامپزشکی کشور و اشاره به اینکه شورای یادشده براساس آئین نامه جدید فعال می‌شود تاکید کرد: در همین راستا شورای فرهنگی در کشتارگاه‌ها هم باید راه‌اندازی شود.

مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه ناظرین شرعی درکشتارگاه‌ها باید ارتباط صمیمی با ذابحین داشته باشند و در این خصوص برگزاری جلسات آموزشی مورد انتظار است تصریح کرد: در همین راستا دستورالعمل جذب و گزینش ناظرین شرعی و همچنین دستورالعمل ارزیابی عملکرد ناظرشرعی ابلاغ خواهد شد.

البته به گفته وی، این تنها دستورالعمل‌های ابلاغی در دستورکار نخواهد بود، بلکه دستورالعمل شرح وظایف مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در ادارات کل دامپزشکی نیز ابلاغ خواهد گردید.

پیگیری دستورالعمل بازدید مسئول دفتر از کشتارگاه؛ تدوین دستورالعمل آموزش ناظرین شرعی؛ پیگیری موضوع ضابط قضایی ناظرین شرعی؛ موضوع الزام شهرداری‌ها جهت بکارگیری ناظرشرعی و پیگیری موضوع دریافت عوارض ماده ۵ قانون نظارت شرعی بر اساس آمار واقعی از سایر نکات اعلامی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان دامپزشکی کشور در این نشست بود.

وی با توصیه به اینکه مسئولین دفاتر در راستای فرهنگ‌سازی برای غذای حلال با مقامات دولتی، نمایندگان مجلس، ائمه جمعه، مقامات قضایی و صداوسیما ارتباط وتعامل نزدیک داشته باشند گفت: در این راستا باید از ظرفیت صداوسیما و نشریات محلی استفاده گردد.

حسینی مقدم همچنین خطاب به نمایندگان ولی فقیه در ادارات کل دامپزشکی استانها ضمن تاکید بر اینکه مسئولین دفتر برنامه سالانه را آماده کنند و براساس همان برنامه برنامه ریزی داشته باشند؛ خواستار ارسال گزارش مکتوب شش ماهه اول مسئولین دفترها به دفتر نمایندگی ولی فقیه در ستاد مرکزی سازمان دامپزشکی کشور شد.
انتشار یافته: ۱۰
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
مسول فنی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۲
0
6
حقوق بیشتر از مسئول فنی میگیرند
حیدری کاشان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۲
0
10
ناظر شرعی حقوقش از محل حبران غرامت لاشه های حذفی تامین میشه ایا از نظر شرعی اینکار صحیح است و این عمل باعث کشتار دام مریض خارج از کشتارگاه نمیشه
ناظری ک موقع ذبح در سالن کشتار حضور ندارد چگونه اعلام نظر در مورد شرعی بودن ذبح انجام میدهد
حکیم مهر جان لطفا انتشار بده و ملاحظه کاری نکن
ممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۲
0
9
خداوکیلی آمار بگیرید . بیش از ۹۵ درصد ناظرین به درستی سر کارشون حاضر نمیشن و کسی هم کاری باهاشون نداره. چون خودشونم میدونن وجودشون لازم نیست.
مجلسی
|
Russian Federation
|
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۳
0
10
با سلام... الزام کشتارگاه به قرارداد و پول دادن به روحانی کار بی بهره ای هست.. اکثر ناظرین ذبح شرعی در کشتارگاه حضور ندارن و فقط بنده خدا این دکتر دامپزشک ها بدلیل شرایطشون هست.. مگر دکتر مسول فنی مسلمان نیست... کار اونها رو بهتر از روحانی ناظر می تواند انجام دهد.. الان هم که در سازمان دامپزشکی کشور جایگاهی پیدا کردند و ریس سازمان، میدانی که به آنها داده، متاسفانه پای دامپزشک ها رو از اعزام به خارج و نظارت بر واردات گوشت از مبدا تا مقصد را قطع و روحانی شش ماه شش ماه تشریف می برن خارج بعنوان هم ناظر شرعی و هم ناظر فنی و هم کار فرهنگی، اقتصاد مقاومتی هست واقعا... عواقب خطرناک بهداشتی اینکار بعدها مشخص خواهد شد و ریس سازمان باید جوابگو این مسائل باشند و صرف اینکه دیگر ما تفاهم نامه بهداشتی با کشورها داریم نمی تواند رفع مسولیت نماید و سلامت جامعه را به مخاطره بیاندازد.... و ما این موضوع را به جدت پیگیر خواهیم بود...
ناشناس
|
United States
|
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۳
1
7
اگه کاخ سفید رو نتونستین حسینیه کنین ولی در عوض کشتارگاه ها را حسینه کردین.
دامپزشک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۳
0
9
این حقیقت محض است که ناظرین ذبح شرعی بدون حضور در کشتارگاهها حقوق کامل رو سر وقت میگیرند و خروجی یا بازدهی صفر دارند . حالا بحث حلال و حرام بودن دریافتی بدون کارکرد و حضور مفید جای خود دارد. اگر این هم اندیشی و دقت در تدوین و اجرای دستورالعمل در مورد مسئولین فنی بهداشتی کشتارگاهها لحاظ میشد و ماده ۱۹ و ... اجرا میشد در کنترل بیماریها و بهداشت عمومی جامعه چقدر میتونست نتایج عالی داشته باشه ولی فقط و فقط تاسف بخاطر کم کاری های مسئولین سازمان دامپزشکی .!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۴
0
4
سازمان دامپزشکی 85 سال سابقه داره، دفتر ناظرین شرعی 20 سال هم نمیشه ولی به سرعت در حال گسترش و توسعه جایگا هشون هستند. حقوق ناظرین مرتب تر و بهتر از مسئولین فنی داده میشه. اعزام دامپزشکان را قطع کردندولی ناظرین تشریف می برند (یکی از عوامل حذف ناظرین بهداشتی توسط وزیر ......... قبلی همین ناظرین و دفتر شون بود که به غلط گزارشات نادرست بر علیه دامپزشکان اعزامی میدادند) ....
دامپزشک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۴
0
4
مگر ناظرین بهداشتی نمیدانند لاشه دامها خونگیری کامل شده یا خیر که منتظر بمانند ناظر شرعی بیاید و نظر بدهد .لاشه های مردار و حرام را ناظر بهداشتی بهتر تشخیص میدهد .ثانیا در برخی کشتارگاهها از شوک برقی که تحت مسئولیت ناظر شرعی است استفاده می گردد که همین ناظر شرعی نحوه استفاده (آمپر و ولتاز) آنها را نمی داند و موجب عدم خوندهی دامها شده که از طرف عرضه کننده و مصرف کننده گوشت تازه شاکیان زیادی دارنند .ثالثا ناظرین شرعی برای خودشان 4 نفر ذابح دارند و حضور فیزیکی آنها معنی ندارد .رابعا یکی از وظایف مهم ناظرین شرعی ضبط اندامهای حرام می باشد که برخی از انها نمی دانند اندام حرام کجا قرار دارد و چی است و.....
مسول فنی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۴
0
2
خوب یک دعا و مناجات ما انجام بدیم در عوض حقوق کا مل بدهندمون به خدا بهتر میشه کارها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۹
0
1
بنده توی یکی از این کشتارگاه های کشور مشغولم چندین ساله.ناظر شرعیمون اولا نمیاد وقتی هم میاد یه ساعت دیگه ول میکنه میره اکثر مواقع هم مشغول ............. هست.دریافتیشم از همه بیشتره.قرار بود ایران هتل بشه که شد ولی نه واسه ما ملت.
شاعر میگه:این نیز بگذرد ................
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه