کد خبر: ۶۰۵۹۰

رییس شبکه دامپزشکی بوکان گفت: میدان دواب این شهرستان برای کنترل شیوع بیماری کرونا تا اطلاع ثانوی دوباره تعطیل شد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایرنا، «اسماعیل محمدیانی» روز چهارشنبه افزود: این تصمیم پیشگیرانه با توجه به تاثیر نقل و انتقال در شیوع بیماری کرونا و بر اساس تصمیم ستاد کرونای این شهرستان اتخاذ شده و کماکان ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه میدان دواب بوکان بزرگ‌ترین میدان در غرب کشور به شمار می‌رود، ادامه داد: این بازار هفتگی در روزهای شنبه هر هفته در بوکان دایر می‌شد که به علت مهاجرت برخی از بازاریان از استان‌هایی مانند تهران، قم، زنجان، کرمانشاه، کردستان و دیگر شهرستان‌ها برای معامله دام به این بازار و به علت تجمع بیش از سه هزار نفر طی هفته در آن تعطیل شد.

رییس شبکه دامپزشکی بوکان با بیان اینکه در چند ماه گذشته با تصویب ستاد مقابله با کرونا بوکان، این میدان با رعایت کامل طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت بهداشت و پروتکل‌‍های لازم بازگشایی شده بود، اظهار داشت: این محل به‌دلیل افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کرونا و افزایش فوتی‌ها دوباره با تصمیم همین ستاد تعطیل شد.

"محمدیانی" با بیان اینکه حدود ۵۰۰ چوبدار در جوار این بازار فعال و در این محدوده ساکن بوده و زندگی می‌کنند، اظهار داشت: علاوه بر این افراد، عده زیادی از چوبداران مناطق و شهرستان‌های مجاور از جمله شهرستان سقز و دیگر مناطق کشور به این میدان مراجعه می‌کنند که این امر موجب ازدحام شدید در آن می‌شود.

وی با بیان اینکه هر هفته بیش از سه هزار راس دام سبک و ۵۰۰ راس دام بزرگ وارد این بازار می‌شود، اظهار داشت: به محض بهبود شرایط و پس از بررسی کامل، این بازار هفتگی با همکاری مسوولان بهداشت و درمان بوکان بازگشایی خواهد شد.

میدان دواب شهرستان بوکان یک بازار سنتی است که علاوه بر یک ورودی اصلی، دارای هشت ورودی فرعی نیز است که باید بر آن نظارت کافی و دقیق انجام شود.

میدان دواب بوکان یکی از میادین بزرگ غرب کشور است که گوشت استان‌های تهران، قم و دیگر شهرهای پرجمعیت کشور را تامین می‌کند که علاوه‌بر خریدوفروش دام دیگر اقلام زندگی مردم از مواد غذایی گرفته تا اثاثیه منزل در حاشیه این بازار نیز خرید و فروش می‌شود.

بوکان در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده که در چند هفته اخیر تعداد بیماران کرونا و فوتی‌های آن با افزایش چشمگیری همراه بوده است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه