کد خبر: ۶۱۱۲۹

شکارچیانی که با بی رحمی یک خرس را در دنا به گلوله بسته بودند تا خرس را شکار کنند شناسایی و به دام افتادند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روزپلاس، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت: 3 نفر متهم به شکار خرس قهوه ای هستند یک نفر از آنها دستگیر و 2 نفر دیگر متواری است.

«سید اسدالله هاشمی» گفت: دیروز شنبه هشتم آذر ماه در ساعت 12 ظهر، صدای شلیک 3 تیر از نوع گلوله زنی، توجه مامورینی را که مشغول گشت و کنترل منطقه حفاظت شده دنا بودند را به خود جلب کرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد افزود: مامورین ضمن برقراری تماس تلفنی با واحد فرماندهی در ستاد با استفاده از دوربین چشمی به رصد و پایش محل تیراندازی پرداختند و فورا" اکیپی از ستاد به منطقه اعزام می‌شود.

شناسایی ۳ نفر شکارچی متهم به شکار خرس قهوه‌ای در دنا/ جریمه سنگین در انتظار متخلفان

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تصریح کرد: پس از 3 ساعت دوربین کشی و رصد منطقه ، مامورین موفق می شوند 3 نفر متخلف را که بدون هماهنگی با مامورین یگان حفاظت وارد منطقه شده بودند را در همان محل شنیده شندن صدای تیر شناسایی کنند .

این مقام مسئول افزود: پس از حدود 4 ساعت تلاش و پیاده روی در منطقه ، مامورین یک نفر از آنها را دستگیر می کنندو دو نفر دیگر از آنها موفق به فرار می شوند.

هاشمی افزود: پس از دستگیری متهم، مامورین به جستجو در منطقه شنیده شدن صدای شلیک پرداختند که متاسفانه لاشه یک قلاده توله خرس قهوه ای حدودا" 3 ساله با جنسیت نر که با شلیک گلوله از پای درآمده بود را کشف کردند.

مدیرکل حفاطت محیط زیست استان ضمن تشکر از همکاری خوب دستگاه قضا با این اداره کل در شهرستان دنا و انتقاد از برخی بی‌رحمی‌ها توسط متخلفین به حیات وحش در فصل زمستان که به دامنه ارتفاعات می آیند افزود: با همکاری و هماهنگی دادستان محترم، ضمن تشکیل پرونده ، متهم بمنظور اعمال قانون تحویل مراجع قضایی و انتطامی داده شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در پایان ضمن تشکر از یگان حفاظت محیط زیست شهرستان دنا افزود: در این شرایط خطرناک کرونایی و بارش‌های چند روز اخیر محیط بانان با جان و دل از حیات وحش دنا حفاظت می کنند و متخلفین بدانند در صورت هر گونه دست درازی به سرمایه ملی درامان نخواهند بود .

گفتنی است؛ براساس قانون جریمه حقوقی ناشی از شکار یک قلاده خرس قهوه‌ای با جنسیت نر 75 میلیون تومان و ماده آن 225 میلیون تومان جدای از جریمه کیفری آن تعیین شده است.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه