کد خبر: ۶۱۹۷۲

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان گفت: شایعه وجود بیماری طاعون نشخوارکنندگان در استان کرمان درحال بررسی است.

به گزارش حکیم مهر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، «مسعود سالاری»، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان زرند گفت: متاسفانه در هفته گذشته چندین راس گوسفند وحشی که عمدتا بره‌های کمتر از یک سال بوده اند با علائم بیماری طاعون نشخوار کنندگان کوچک در زیستگاه‌های منطقه حتکن این شهرستان تلف شده اند.

«مرجان شاکری»، مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کرمان هم در این باره گفت: با توجه به گزارش علایم بیماری از شهرستان زرند، بررسی صحت موضوع در اولویت کار قرار گرفت.

مسعود سالاری، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان زرند افزود:حسب دستورالعمل مربوطه سریعا پایش منطقه، ضد عفونی منابع آبی و امحای لاشه‌ها در دستور کار قرار گرفت و در راستای شناسایی عامل دقیق بیماری، با همکاری شبکه دامپزشکی شهرستان نمونه گیری از لاشه‌ها برای انجام آزمایشات مربوطه به اداره کل دامپزشکی استان ارسال شده است.

او با اشاره به حساسیت موضوع خواستار واکسیناسیون دام‌های اهلی منطقه به همت دستگاه‌های ذیربط برای پیشگیری و کنترل بیماری احتمالی شد و از اهالی منطقه درخواست کرد هرگونه تلفات حیات وحش را سریعا به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اطلاع دهند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه