کد خبر: ۶۲۰۸۰

جلسه شورای هماهنگی سازمان جهاد کشاورزی استان در شهرستان جدیدالتاسیس بمپور با حضور «حجة الاسلام و المسلمین تقوی» نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی تشکیل شد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان، در این جلسه رئیس و معاونین سازمان جهاد کشاورزی استان، امام جمعه شهرستان ایرانشهر، فرماندار بمپور، مدیرکل دامپزشکی استان و جمعی از مدیران و مسئولین ادارات تابعه حضور یافتند.

در این جلسه، مدیر کل دامپزشکی استان درخصوص اقدامات کلی سازمان دامپزشکی کشور از جمله رصد و پایش و کنترل بیماری های دامی و مشترک بین انسان و دام، نظارت های بهداشتی و شرعی بر مراحل تولید و توزیع فرآورده های خام دامی و غذای حلال و سالم در جامعه و همچنین ظرفیت های استان در زمینه دامپزشکی توضیحاتی را عنوان نمود.

حجة الاسلام والمسلمین تقوی با تاکید بر اهمیت کار دامپزشکی گفت: سازمان دامپزشکی کشور لشکر عظیمی همچون ارتش است که در راستای تولید غذای سالم و حلال در جامعه، بسیجی وار فعالیت می نماید.

وی افزود: سلامت جامعه ارتباط نزدیکی با تلاش های دامپزشکان دارد همانطور که وزارت بهداشت متولی سلامت مردم است دامپزشکی نیز با همان حساسیت در سلامت دام و به دنبال آن در سلامت جامعه نقش به سزایی دارد و این در حالی است که مردم این سربازان گمنام عرصه سلامت را به درستی نمی شناسند.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی ابراز داشت: دغدغه ی ما باید کار فرهنگی و اصلاح الگوی مصرف باشد همانطور که دغدغه ی مقام معظم رهبری بوده؛ لذا حوزه ی نمایندگی ولی فقیه آماده همکاری با تمامی افرادی است که در حوزه بهبود معیشت مردم فعالیت دارند و به ویژه وزارت جهاد کشاورزی و سازمان دامپزشکی کشور که فعالیتشان در راستای امنیت غذایی جامعه است.

وی عنوان داشت: وزارت جهاد کشاورزی و سازمان دامپزشکی نهاد علمی هستند و برای قدرتمندتر شدن باید به علم خود بیافزایند و عملشان پایه و اساس علمی داشته باشد چرا که عمل بدون علم کارایی ندارد.

در این جلسه، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بیان داشت: استان سیستان و بلوچستان دارای ظرفیت های بالقوه بسیاری بوده که می توان در حوزه کشاورزی و دامپروری این ظرفیت ها را به حالت بالفعل رساند و حتی بخش قابل توجهی از گوشت کشور را تامین کرد.

 


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه